Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szinte pályakezdő, kevés...

Szinte pályakezdő, kevés tapasztalattal rendelkező gépészmérnökként keresnék munkahelyet, de sajnos nem sikeresen. Milyen irányba lenne még érdemes képeznem magam?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam PLC programozási tanfolyamon, mert érdekelne, de nem tudom, mennyire vinne előre gépészként, úhy látom, inkább villamosmérnöki terület. Tudnátok ajánlani esetleg olyan területet, amire van igény a piacon?
2020. júl. 22. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha gépészmérnökként nem tudsz elhelyezkedni, akkor mindegy, mit tanulsz még, nem lesz állásod.
2020. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne mondd már hogy mint fiatal nem tudsz felmenni egy nyavajas facebook álláskeresore ahol pikkpakk kapnál munkát, vagy epp profession.hu. Írsz egy önéletrajzot, egy motivációs levelet és kész is.
2020. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vodafonelive ***** válasza:
8%
Fejvadászok nem számítanak? Budapest vagy vidék? Előbbinél tuti el tudnál helyezkedni.
2020. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye, nézem rendszeresen Professionon, meg a többi hirdetős helyen is, be is küldöm az önéletrajzom nem egy hirdetésre. Budapesten keresek. Mellesleg van állásom, de közigazgatási, és inkább adminisztrátornak használnak, ezért váltanék.

A problémát továbbra is abban látom, hogy nincs 3-5 év tapasztalatom, vagy valamilyen speciális területre vonatkozó tudásom.

De köszi, hogy megragadtátok a lényeget, hasznos válaszok.

2020. júl. 22. 12:29
 5/9 Vodafonelive ***** válasza:
68%

Láttam munkakört ahol a pályakezdő is jó. Természetesen építőiparba el tudsz helyezkedni, mint gépészmérnök(épületgépész szakirány előny) műszaki előkészítőibe, ott még a fizetésed is több lesz és elvileg tanulni is fogsz. 🙂

Mellesleg mernokallasok.hu, linkedin, fejvadász cégek, mindegyiken tele és a 300 meghirdetett pozíció között bőven akad olyan, ami pályakezdő és még szimpatikus is. Nem egy szabad bölcsészetet végzett ember vagy aki nem tud válogatni. 😉

2020. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ne tanulj feleslegesen! Engem sem vesznek fel, pedig pont "PLC-s szakirányon" végzett villamosmérnök vagyok, olyan képzést végeztem, amin te gondolkozol.


Örülj, hogy van munkád. Nekem az sincs.

2020. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ne izgulj, biztosan lesz.. úgy látom sokat keresnek, és nagyon jól is lehet vele keresni. Szurkolok!
2020. júl. 26. 20:36
 8/9 anonim válasza:
100%

Én magam is mérnökként végeztem és most lehet, hogy nem leszek népszerű, de ha nem sikerült volna anno elhelyezkednem (hála a jó égnek sikerült), biztos, hogy valamilyen OKJ képzést csináltam volna, mint villanyszerelő, burkoló, klímaszerelő, víz gáz fűtésszerelő stb. Az a helyzet, hogy kezdőként nem fogsz sokkal többet keresni, mint az alkalmazottként dolgozó szakik itthon, illetve ha később mikor már profi vagy vállalkozóvá válnál, elég jó pénzt kereshetsz némelyik okj szakmával, persze csak ha nagyon jó vagy benne. Meg persze külföldön is könnyebb elhelyezkedni egy szakmával, feltéve hogy van nyelvtudásod.

Ha viszont ezek nem jönnek be, de maradnál műszaki vonalon, a villamosmérnöki, mechatronikai mérnöki diploma talán még keresettebb a mai világban.

Egyébként szerintem csak idő kérdése és a gépész diplomával is találsz majd munkát.

2020. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lány vagyok, szóval ilyen típusú fizikai munkák nem hiszem, hogy szerencsések lennének, bár szeretek szerelgetni :D. Inkább maradnék a pályán, amíg nincs jobb a jelenlegi munkámnál, addig akartam növelni az esélyeimet, képezni magam.
2020. aug. 1. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!