Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónőnek vagy fodrásznak...

Óvónőnek vagy fodrásznak tanuljak inkább?

Figyelt kérdés

Mindkettő szívesen lennék. Nyári diákmunkát töltöttem oviban és minden percét élveztem, szeretem a gyerekeket, öröm velük lenni és boldoggá tenni őket. :) Nagyon motivált voltam a munka során és én is mindennap boldog voltam és örömmel meséltem el napjaim.


Viszont kicsit félek, ha elvégzem mivel borsodi vagyok csak kisebbségi gyerekek mellé lesz esélyem kerülni dolgozni és megmondom őszintén kicsit ettől félek! Úgy hiszem a nem ilyen ovikba nem keresnek nagyon óvónőket. Sokan javasolták már nekem ezt a hivatást, mert óriási a türelmem, nagyon kedves vagyok, őszinte és nagyon tudok szeretni és kedves lenni. Számomra nagyon fontos, hogy legyenek kedvesek a pedagógusok és motiválják a gyerekeket. Szeretném ezt az értékrendet átadni.



A másik hivatás a fodrászat, ami nagyon tetszene nekem. A családom és barátaim is elismerik, hogy nagyon szép alkalmi frizurákat csinálok és sokszor mondták már nekem, hogy szinte már-már fodrász vagyok, mert van hozzá szemem és kézügyességem.


Szívesen lennék nagyon fodrász is, de azzal az egyetlen bajom, hogy azért nem irigylem őket, egész nap állnak és példál mennyi hajlakkot szívnak be napmintnap. Viszont mikor csinálok ismerősnek, barátnak hajat alkalomra és utána látom mennyire tetszik nekik elfelejtem, hogy sokat álltam felette, meg hogy mennyi lakkot szagoltam és nagyon motivál és boldoggá tesz. Tehát őszintén ez esetleg az egészségem miatt félek kicsit ettől, meg ugye sok hétvége is sokszor foglalt a fodrászoknak, mert ugye lagzis frizurák akkor készülnek vagy bármilyen ballagó meg sok iskolai ünnep is.


Ez a két hivatás ami szerintem igazán boldoggá tenne engem, persze semmi sem lehet tökéletes, de mondom leírom az aggályaim is és azt is mièrt lennék szívesen.


Köszönöm, ha elolvastad és segítesz a döntésemben.



2020. júl. 23. 13:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Amit szeretsz, de azért nem ilyen egyszerű ez. Tök mindegy milyen oviba mész, zűrös gyerek mindig lesz, és a fizu se álom. A fodrász meló jobban fizet, vállalkozásod is lehet, ugyanakkor fizikai jellegűbb.
2020. júl. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem legyél fodrász, ha ennyire tehetséges vagy és örömmel csinálod. :) Igazából kb minden hivatásnak megvannak a hátulütői, pl akik irodában dolgoznak, egész nap a monitort nézve, úgy elromlik a szemük, hogy csak na. Szóval szerintem az a hajlakk bevállalható, biztos tanulni fogod, ha ezt választod, hogy mik a helyes munkakörülmények. Pl. a műkörmösök az állandó körömreszelés miatt maszkot hordanak, legalább addig, amíg a folyamat zajlik.
2020. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Inkább fodrász szájmaszkban lakkozzon mint a purdékkal való kínszenvedés

Ezek a gyerekek már abban a korban is kezelhetetlenek mert nincsenek megnevelve vagy szándékosan rossz irányba nevelik őket aztán olyanok lesznek amilyenek

2020. júl. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem legyél fodrász, aztán ha lesz magánvállalkozásod, amellett levelezőn el tudod végezni az egyetemet, ha szeretnéd.
2020. júl. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!!


Lehet igazatok van, még van egy kicsi időm törni a fejem rajta, de már nem sok.


Köszi még egyszer.


Nehéz ez a pályaválasztás...

2020. júl. 23. 14:23
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
A fekete gyerekeket is lehet szeretni, egy óvónő többet adhat nekik, mint amit egész héten kapnak máshol. Többet ér egy nap egy ilyen oviban, mint egy év alatt készült konty egy menő szalonban. Melyik van hatással jobban az emberek életére? Egy festés 3 havonta, vagy egy gyerekkori emlék, hogy szerethető vagy, mert van, aki feltétel nélkül elfogad?
2020. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

6

haha megnézem én azt a szerethető gyermeket aki hamarabb tanul meg késelni,lopni,verekedni,hazudni mint írni meg olvasni

Nem fogja tudni kinevelni belőle a rossz vért az óvónő napi 8 órában ha a gyerek meg hazamegy és a maradék 16 órát meg negativ körülményekkel tölti el

Csak az idegrendszere fog tönkremenni az óvónőnek ha ilyen jellegű óvódába megy el dolgozni

2020. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Egészségügyi dolgozóként találkoztam sokat velük. SZERETHETŐ gyerekek! Amit itt felsoroltál nyers rasszizmus, semmi más.
2020. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

8

Egy kutya mind

Már gyerekkorukban jól láthatóan kiütközik, hogy ezekből lesz a csozé bűnöző fehér fajgyűlölő réteg

2020. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hajaj, nem tudok nyilatkozni az oviban diákmunkán, ahol voltam nem volt cigány gyermek.


Talán az lehetne megoldás, ha egy ilyenbe bekéreckednék, ahol vannak egy rövidebb "gyakorlatra" és megnézném, hogy gyerek szeretetből, így is tudnám -e ezt csinálni. Aztán az esély meg van, hogy esetleg olyan helyre kerülöl, ahol nincsenek.


De a fodrászatot sem vetem el. Úgy látom, főleg ti arra szavaznátok, ha már borsod megye. Nem igazán tudom mit szeretnék, tudom ezt nekem kell eldöntenem.


Köszönöm a segítséget.

2020. júl. 23. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!