Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes fodrásznak tanulni,...

Girlll3 kérdése:

Érdemes fodrásznak tanulni, ha alkalmazotti státuszban tudnék itthon dolgozni?

Figyelt kérdés
Mennyi keresetre lehet számítani, ha egy nagyobb szalonban tudnék elhelyezkedni ezzel a végzettséggel? Mondjuk belvárosi szalonokban. Fodrászok ti mennyit kerestek nettóban havonta és mennyire megterhelő fizikai munkának számít a fodrászkodás?

2019. máj. 31. 13:16
 1/3 anonim válasza:
0%
Én nem vagyok fodrász csak egy ügyfél. Egy alkalmazott egy nagyobb szalonba egy férfi haját kb. 5-10 perc alatt megcsinálja, általában mindig ehy életunt flegma qva csinálja, akinek sose sikerül jól hajat csinálni, de ennek ellenére mindig adok 500 ft borravalót. Ha szinten bizros keresnek vagy 350-et tisztán
2019. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor válts fodrászt... Többi vélemény?
2019. máj. 31. 16:57
 3/3 anonim válasza:
Fodrász vagyok Sopronból. Nagyon szép, kreatív szakma. Több helyen is dolgoztam, ebben a szakmában meg kell mászni a ranglétrát. Fizikailag megterhelő, mert ha ügyes vagy és sok vendéged van akkor napi több mint 12 órát is talpon kell lenni. Görnyedni a hajmosásnál, állni 1 helyben, seggig érő hajat victoria secretesre szárítani a nehéz hajszárítóval stb..ínhüvely gyulladás sem ritka főleg karácsonyi szezonban. Alkalmazottként mindig a munkaadó szabta ki hogyan ad fizut...1.helyen 30%ot kaptam a kész frizura árából. Rossz hónapban 65ezer+jatt, legjobb hónapban 220e+jatt volt 2009ben. 2.helyemen fix havi fizut adtak (110e+ jatt).3. Helyemen 50% volt a frizu árából, de a felhasznált anyagot nekem kellett megvenni (fizu átl.170e-270e között +jatt). Minél több vendég lett annál több lett a fizu. Lelkileg is megterhelő, mert hiába vagy emberbarát és kedves nagyon sok bunkó is van és őket is mosollyal kell fogadni. Innen mentem Ausztriába...havi 1600 euró fizu és átlag 300 euró borravaló havonta.
2019. jún. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!