Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó, mérnökinfó, vagy...

Proginfó, mérnökinfó, vagy gazdaságinfóra menjek?

Figyelt kérdés

Angol emelt szintű nyelvvizsgám van.

Infóból nulla tanulással 4es vagyok, otthon magamtól tanultam.

Matek kicsit nehezen megy, változó, hármas négyes.

Érdekel a programozás, érdekel a számítástechnika, néhány egyetemista barátom mutatta milyen a programozás, tetszett, érdekesnek találtam.

Anyukám pénzügyben helyezkedett el, így a gazdaságinfóban tudna segíteni. Köszönöm a segítséget!


2020. júl. 25. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Egyikre se menj hármas matekkal és négyes infóval. Ki fogsz bukni.
2020. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondhatni nulla tanulással vagyok hármas és négyes. Hiszem hogy ha össze szedem magam és kellően tanulok bármi sikerülhet.
2020. júl. 25. 14:40
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Emelt szintű nyelvvizsga nem létezik. Emelt szintű érettségi van, illetve felsőfokú nyelvvizsga (C1). De szerintem B2-re gondolsz.


Informatika mellett mi érdekel jobban?

-Mérnöki dolgok? (Kis fizika, elektronika, tágabb, de kevésbé lefedett IT-s területek -> Mérnökinfó)

-Esetleg a full matek, elmélet és a háttérben lévő dolgok? (Leginkább programozásra specializálódva, kevésbé tágabb IT területet lefedve -> proginfó)

Vagy inkább az gazdasági dolgok, amiket jól tudsz ötvözni az informatikával?


Mindegyik ugyanolyan hasznos egyébként, neked kell eldönteni mi tetszik és mivel ötvöznéd az informatikát. Anyukád miatt inkább a gazdinfót ajánlanám, némi támasznak jó lehet az a kis segítség illetve rálátás, így maximalizálva a lehetőségeidet. (Még azon a területen is, amit nem kimondottan tanulsz majd egyetemen)

2020. júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon jól hangzik a gazdinfó. Ott nem szükséges annyira a matek, anyum is tud segíteni, és érdekel is mind a két része.
2020. júl. 25. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdinfóra járok és tényleg kicsit "ligthosabb" a matek itt, de azért látom hogy vannak akik megszenvednek vele. Mondjuk ez függ attól is, hogy középiskolában hogy tanították a matekot. Én 4-5-ös voltam gimnáziumban matekból, itt pedig mindkét félévben 5 lettem.

Amúgy én is azért jöttem erre szakra mert érdekel a gazdaság és az infó is, mindkét irányban el lehet helyezkedni vele, szóval neked is ajánlom. :)

2020. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. júl. 25. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, de tök mindegy, hogy most nulla tanulással vagy 3-as, 4-es. Ha eddig nem szoktál hozzá a tanuláshoz, akkor nem látom mitől kezdenéd el pont egyetemen, ott meg 0 tanulással pont 0-t fogsz kapni. Nem 1-est, hanem 0-t (aláírást sem).
2020. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Majd meglatjuk. :)
2020. júl. 25. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!