Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet 2 szakmám szintén...

Lehet 2 szakmám szintén nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ugye van már egy szakmám amit befejeztem, de szeretnék egy második szakmát, mert ami van az nem ér semmit kb. Felkerestem iskolákat és 20 közül is egy megengedte, hogy nappalin is tanuljak, mert 25 még nem vagyok, és a szakma is csak 1 vagy 2 éves így beleférek. Már ha indulna persze, augusztusban több infó lesz róla. Mindenki mást mond, neten is mindenfélét láttam már. Kérdésem, 25 éves korig lehet nappali tagozaton tanulni a 2 szakmádat? Érdekes módón abban a suliban lehetne ha indulna majd ősszel az a 3 szakma egyike ugye. Mert akkor ugyanolyan lenne, mint régebben. Délelőtt mennék suliba, rendesen diák lennék és diákigazolványom is lenne. 23 éves vagyok. Anyám furcsállja, hogy engedik a 2. szakmát is nappalin, mit mondjak neki, hogy megértse?



2020. júl. 26. 02:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha csak mondták, írásban nem láttad, ne hidd el!
2020. júl. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy Magyarországon 2 szakma megszerzése ingyenes az iskolarandszerű oktatásban, és 25 éves kor a nappalis korhatár, tehát a válasz: igen, lehet.
2020. júl. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyi ilyen kérdés van, de akkor leírom ide is.: Igen, jelenleg ha nem vagy 25 éves, akkor tanulhatsz nappali tagozaton, ugyan nem minden szakma indul nappalin(általában szakmunkàk pl kőműves, ács csak estin indulnak, érettségire épülő képzések pedig jellemzően nappalin), de ha indul akkor jelentkezhetsz tök mindegy, hogy ez az első, vagy a második szakmàd.
2020. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha a harmadik?
2020. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
milyen harmadik? nem kell harmadik elég 2 szakma és köszi a válaszokat.
2020. júl. 26. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Négyes, ha harmadik, akkor az már fizetős, mert az állam csak két szakmát támogat ingyen. Így önköltséges képzést kell nézned, amik általában gyorsítottak(de indulnak néha két évesen is, nálunk pl most indul önköltségesen két éves esti képzés), vagy vannak munkaügyis gyors képesek, amik általában fizetnek is neked, míg tanulsz. De indít néha nappali képzést a büntetés-végrehajtàs, stb.
2020. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!