Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek alapján milyen pályát...

Ezek alapján milyen pályát kéne választanom?

Figyelt kérdés

Szeretek emberekkel dolgozni, csapatban. Szeretek másokon segíteni. Szeretem az izgalmakat, az újdonságokat, a folyamatos pörgést. Sokat olvasok, érdekel a történelem, bár nem annyira, hogy ezzel foglalkozzak is. Valami olyasmi pályát szeretnék választani, amiben ezeknek legalább egy része szerepel, de eddig egy olyat se találtam, ami annyira megfogott volna, pedig már teszteket is kitöltöttem:D

Lány vagyok, még gimnazista, de szeretném eldönteni, hogy hogyan tovább.



2020. júl. 26. 11:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Pörgés és csapatmunka sok szakmában előjöhet, pl. sokan nem gondolják, de szoftverfejlesztőknél is, nem is kicsit.

Idegen nyelvek hogy mennek? Én a helyedben választanék egy nyelvszakot vagy valami könnyebb gazdaságit, aztán Erasmus-szal mennék ki külföldre egy-egy félévet és/vagy elhelyezkednék gyakornokként minimum másodévtől.

Egyetemi éveid elején körvonalazódni fog benned, hogy mit is szeretnél, utána pedig még bőven van időd abba az irányba kormányoznod a karriered, amerre szeretnéd (de az is lehet, rögtön rábukkansz).

Aztán hogy most melyik érettségi tárgyakra kéne rágyúrnod: matekkal és angollal nem lehet igazából mellélőni, de - felvételi szempontjából - a töri és a magyar is elég sok helyre jók.

2020. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!