Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus BSc után, jó ötlet...

Biológus BSc után, jó ötlet e, ha elvégeznék egy programozó szakot(programtervező inf pl)???

Figyelt kérdés
Szegeden tanulok és hamarosan végzek a biológis BSc-vel és azon gondolkoztam, hogy ha elvégeznék egy FOSZK-ot(programt. inf.) akkor milyen lehetőségeim lennének a továbbiakban munka terén. Lenne e igény cégeknek ilyen kaliberű szakemberre?

2020. júl. 31. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Önmagában a Biológia BSc nem ad biológusi végzettséget, azt csak akkor kapod meg, ha megcsinálod az MSc-t is. Én a helyedben végigcsinálnám az 5 évet, ha már három megvan.

Ha meg informatikában szeretnél elhelyezkedni, akkor youtube-ról meg lehet tanulni a programozás alapjait. (több informatikus ismerősöm van, akik így tanultak meg és most dolgoznak vele, végzettség nélkül)

2020. júl. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Én biológus vagyok, nálunk senki nem tud programozni és nem is kell, de itt a gyk-n vannak, akik állítják, hogy az alap, valszeg ide is ide fogja írni az illető.

Én szerontem is inkább msc-t csinálj bioszon, bar nem tudom mi a célod, mit akarsz kezdeni a szakkal

2020. júl. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szeretnék kutató lenni, és a progranozást azért gondoltam hozzá, mert elég sok technikánál a kapott eredményeket ki kellene értékelni és szeretném ezt szintén én csinálni.
2020. júl. 31. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Úgy szerintem érdemes
2020. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is kell az MSc. Azt nem tudod kihagyni. Szóval max az MSc után csinálj infós képzést.
2020. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Esetleg egy vegyes képzés? Pl. info-bionika Msc.


[link]

2020. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én Biológus mesteren tanulok, bioinformatika szakirányon.

Nekünk van több programozós óránk, már az első félévtől tanulunk programozni, leginkább Python, R, illetve bash script.


Persze, nagy az igény az olyan biológusokra, akik értenek programozáshoz, illetve adatelemzéshez is.

Ha nem olyan helyre mész, ahol nagyon nézik, hogy milyen papirod van, akkor szerintem simán lehet egy biosz BSc-vel + erős programozói tudással elhelyezkedni, ez attól függ hogy hol.


Az biztos, hogy manapság kutatásban iszonyat sok adatot generálnak, amit manuálisan 1000 év lenne feldolgozni, ehhez (is) kell a programozás. De ha bioinformatikusként dolgozol, emellett az is fontos, hogy meglegyen a kellő háttértudás biológia területén.


Amúgy meg ha programozásba jobban belemélyedsz, és végül nem is biológiával foglalkoznál, akkor simán tudsz más területen elhelyezkedni, pl. data science, data analytics területeken, ahova viszonylag sok embert keresnek cégek, rajtad múlik.

2020. aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!