Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy gazdinfó? Melyik szakot ajánlanátok, és melyik egyetemen?

Figyelt kérdés
Matekból elég jó vagyok, azzal nem biztos, hogy olyan sok gondom lenne. Programozni még soha nem próbáltam, de ha felvesznek, még nyáron lesz rá időm, és elvileg ott is megtanítják az alapokat. Igazából mindkettő tetszik, bár a gazdinfóról sokan mondják, hogy büfészak. Nem tudom melyiket írjam be elsőnek, valószínű, hogy mindkettőre meglenne majd a pontom. A jövőre nézve melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni, többet keresni, esetleg külföldön munkát vállalni?

2016. nov. 6. 16:34
 1/1 Qwampa válasza:

Miskolci egyetemről tudok mesélni, gazdinfót végeztem. Itt 3 irány van: gazdinfó, mérnökinfó és progterv infó. A tárgyak fele kb ugyan az mindeggyiknél. megtanítanak programozni, azzal nem lesz gond, én is úgy mentem oda hogy kb lövésem se volt az egészről.


gazdinfó: plusszba kap egy rahedli gazdasági tárgyat, pénzügy, vezetés szervezés, számvitel, könyvelés, adattárházak, minőségbiztosítás, marketing stb... A legtöbb teljesen felesleges, és csak időrablás az egész , és érzed ahogy lassan sorvad az agyad. Viszont kérségtelen, hogy a három közül ez végezhető el a legkönnyebben, mert a számonkérések se olyan komolyak ezekből.


mérnökinfó: ők inkább az áramkörös dolgokra mennek rá, fizika, áramkörök, kicsit keményebb matek... A számonkérések is nehezebbek, de talán több értelme van mint a gazdinfónak.


progterv infó: van egy-két plusz programozásos órájuk, több adatbáziskezelés, párhuzamos programozás, valószínűség számítás, optimalizálás. Sok az unalmas nyers elméleti dolog, ezért nem a legnépszerűbb szak. Szerintem kb egy nehézségen van a mérnökinfóval.


gazdinfót tehát csak akkor ajánlom ha csak a diplomáért csinálod. A többinek több értelme van, de nehezebb is.


Ha nem ragaszkodsz belföldi egyetemhez, én mindenképp ajánlanám hogy menj külföldre tanulni, a magyar oktatási színvonal igencsak nincs a toppon tapasztalatom szerint.

2017. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!