Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE TTIK - Mérnök informatika...

SZTE TTIK - Mérnök informatika vagy Programtervező informatikus képzés levelezőn? (teljes állás mellett?)

Figyelt kérdés

Valaki, aki mérnök informatikusnak vagy programtervező informatikusnak tanul levelezőn tudna nekem kis tanácsot adni?

Pár éve végeztem a középiskolát, végül most elszántam magam, hogy diplomát szerezzek és ez a két szak keltette fel az érdeklődésem. Informatikai szakközépiskolában érettségiztem (informatika érettségi: 4; matematika érettségi: 3), bár így az évek alatt ez a tudásom is egész biztosan halványodott.

Utánaolvastam a két szakriánynak, mégis érdekelne, hogy melyiket lehet ilyen “kopott” tudással is nagyobb nehézségek nélkül teljesíteni levelezőn? (ugyanis mellette teljes állásban dolgozom)

Illetve hogy így egyáltalán van értelme belevágni, vagy van esélyem elvégezni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 31. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez azért nehéz kérdés, mivel - mint írtad, viszonylag gyenge érettségit csináltál, bár nem tudom, hogy közép, vagy emelt, de ha közép, akkor lehetnek gondok, ráadásul elmondásod szerint ez a tudás is kopott. Levelezőn egyrészt nehezebb, mert kevesebb nap alatt adják le ugyanazt az anyagot, így még többet kéne tanulnod munka mellett, szóval necces. Én azt javaslom (gondolom jövőre jelentkeznél), hogy az egy év alatt, amennyire csak lehet hozd fel a matek és informatika - vagy mérnökinfó esetén a fizika - tudásod egy emelt szintre, hogy könnyebben vehesd az akadályokat. Az a helyzet ugyanis, hogy ezek azok - a matekos és programozós tárgyak - amiken sokan el szoktak hasalni. Viszont ha tanárral, vagy magadtól fel tudod magad hozni arra a szintre, akkor szerintem sikerülhet, de nagy erőbefektetés szükséges hozzá. Drukkolok!

2020. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást, a tanácsokat és a drukkolást! Valóban nem akarom elhamarkodni a dolgot, igyekszem felkészülni, feleleveníteni a tudásom, kicsit fejlődni hogy sikerrel tudjam venni az akadályokat. Reménykedem, hogy sikerül!
2020. aug. 2. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!