Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE Programterverző informati...

SZTE Programterverző informatikus kérdések?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az SZTE programtvererző informatikus szakával kapcsolatban lenne pár kérdésem felétek. Jelenleg BGE Gazdaságinformatika szakon tanulok, de nem vagyok túlzottan elégedett a szakkal. Érdeklődöm kicsit komolyabb mélységben a számítástudomány témakörei iránt, szívesen tanulnék részletesebben algoritmusokról, adatszekrezetekről, és a matematikával sincs különösebb problémám. Na meg keveslem a programozással fogllakozó órákat is itt.


Egyik kérdésem az lenne, hogy megéri-e szerintetek váltani? Most kezdem Gazdinfón a 2. félévem. Ha minden jól megy úgy néz ki 5 félév alatt befejezném (korábbi gazdasági tanulmányoknak köszönhetően), viszont eddigi tárgyaim és a mintantanterv alapján nem érzem azt, hogy a tárgyak nagy része igazán hasznos elméleti vagy gyakorlat tudást adna. Van pár programozós tárgy és a matekot is elég komolyan veszik, de keveslem. Önképzésre képes vagyok, tanulok otthon magamnak programozni, korábban banknál dolgoztam SQL gyakornokként, tehát van egy kis tapasztalatom. Vajon több értelme lenne váltani SZTE-re és így több időt egyetemre áldozni vagy inkább használjam ki, hogy BGE-n kicsit több szabadidőm van és fejlesszem magam? Ráadásul Budapestről járnék le az órákra és vizsgázni.


Ami fontos lehet, hogy levelező jöhet szóba csak, pont azért, mert úgy néz ki hamarosan el fogok tudni helyezkedni témába vágó területen főállásban (ráadásul Pesten). Ha akad itt valaki, aki levelezőn végzi, az tudna nekem segíteni pár dologban? Érdekelne, hogy mennyire teljesíthető munka mellett, pénteken milyen gyakran vannak órák, és aikor vannak, akkor mikor szoktak kezdődni? Munka mellett menniyre végezhető? Mennyire lehet levelező formában hasznos tudást átadni ezekben a témákban?


De annak is nagyon örülnék, ha nappalisok olvasnák ezt esetleg. Érdekelne minden a képzéssel kapcsolatban, ami mintantantervet és tárgyleírást böngészve nem feltétlenül derül ki. Gondolok itt a tanárok hozzáállására, elméleti anyagot mennyire érthetően adják le, mennyire teljesíthető az egész képzés, mik a leghúzósabb tárgyak, a programozós tárgyakat mennyire találtátok hasznosak, átadott-e egy masszív alapozó tudást, amire lehet építeni és hosszú távon is lehet fontos gondolkodásformáló hatása, stb....


Tudom, hogy hosszú lett és rengeteg kérdés, de ha csak egyre válaszoslz, azt is megköszönöm.:)



2020. febr. 8. 15:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Typokat nézzétek el légyszi, kicsit siettem a kiírással.:)
2020. febr. 8. 15:23
 2/7 A kérdező kommentje:
Még az releváns lehet esetleg, hogy nem tervezek tudományosabb területen elhelyezkedni, Data Science, AI területek sincsenek jelenleg tervben. Jelenleg konkrétan a webfejlesztés érdekel jobban és az van tervben a jövőre nézve.
2020. febr. 8. 15:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt a levelezős órarend: [link]


1. félév: c

2. félév: java, php

3. félév: c++, python, javascript, sql


Ez pontosan elég arra, hogy egyik nyelven se tudj megírni egy for ciklusnál többet igénylő programot. Előnyként megemlítendő, hogy a felsorolt nyelvekből a legújabb szabványt oktatják (java 11, c++11/14/17, python 3.6+)


Semmi értelme váltani, olvass inkább könyvet az adott témáról amit tanulni akarsz, papíron kívül más haszna úgy sem lesz az egyetemnek :)

2020. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elkeserítő, hogy kb. minden pénteken délelőtt is órák vannak...ez így főállás mellett esélytelen. Ez mindig így szokott lenni, hogy be van rakva csomó óra péntekre?
2020. febr. 12. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, pénteken mindig reggel 10-tol este 8-ig óra szokott lenni. Bejárni nem kötelező egyikre sem, tehát megtanulni meg lehet otthon is.
2020. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még a gyakorlatokra se kötelező bejárni, azokon sincs katalógus?


És egyébként reálisan nézve mennyire teljesíthető a pénteki bejárás nélkül?

2020. febr. 15. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"Még a gyakorlatokra se kötelező bejárni, azokon sincs katalógus?"

A hivatalos álláspontot nem tudom, de a gyakorlatban nincs.



"És egyébként reálisan nézve mennyire teljesíthető a pénteki bejárás nélkül?"

Van aki bejár és megbukik vizsgán, van aki csak vizsgázni jön és simán átmegy, ember függő. Ha szerzel jó jegyzetet/minta zh/vizsgát felsőbb évesektől/fb vagy discord csoportból onnantól rajtad múlik.

2020. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!