Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak? Nem tudom...

Minek tanuljak? Nem tudom eldönteni, kellenének hozzáértő válaszok.18/L

Figyelt kérdés

Érettségire tanulok, emellett fodrász szak, most voltam 11. osztályos, de 4 tárgyból buktam, kicsi az esély, hogy átmenjek, ezért elgondolkoztam azon, hogy elmegyek szakmunkásba, de nem tudom milyen szakot kéne tanuljak.


Rólam: Fodrász kozmetikus szak azért nem jó, mert nem tudok annyit csacsogni nőkkel, ilyen lelki nyavajákról. Barátságos vagyok, csak nem mindenkivel, szűkebb a baráti köröm, és mély kapcsolatok.

Gondolkoztam a pincér szakon, de hát arról is jót is rosszat is hallani. Az idegen nyelv nem nagyon megy.

Írjatok már még szakokat, amit úgy gondoltok, hogy jó lenne.


2010. aug. 4. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
a fidrász szakhoz kell tudni beszélgetni a páciensel? :D
2010. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ha akar visszatérő vendégeket, akkor nem árt :)

Bá én mindig azzal kezdem, hogy "lelövöm" a fodrászt, mert utálom ezeket a felszínes csevegéseket. Viszont az emberek többsége igényli.

2010. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

persze hogy kell, ráadásul a visszatérő vendégek lelki gondjait nem árt számon tartani, én meg biztos összekeverném, aztán lennének azok a csajos sértődések:S

szakmán a kommunikációval kapcsolatos dolgokat is tanuljuk. Na de segítsetek már valamit.

2010. aug. 4. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakok léteznek szakmunkásban? (bocsi, nem nagyon vagyok képben, soha nem jártam ilyen suliba)


Amúgy el tudom képzelni pl. a varrónő szakmát, ahhoz is kézügyesség és kreativitás kell, gondolom, rendelkezel velük, ha fodrásznak tanulsz, csak épp a varrógéppel nem kell társalogni :)

2010. aug. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én sem nagyon tudom, 1évet jártam még csak szakközépbe, előtte gimibe jártam.

Anyukám is varrónő, nem lehet vele keresni.

2010. aug. 5. 22:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek volt hasonló problémája : a tanulmányi átlaga nem volt a legjobb, viszont gimibe járt, épp ezért nem volt sok egyéb lehetősége:S Viszont 11.be kitalálta, hogy ráhajt két tantárgyra és felvételin duplázik, a többivel szinte nem is foglalkozott. Ezt neked is tudom javasolni, néz ki 2 tantárgyat, ami nem olyan nehéz és mégis felvételi kövelelmény lehet, és próbált meg az egyetemet /fősulit.
2010. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!