Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Zene egyetem művészet liceum...

Zene egyetem művészet liceum nélkül?

Figyelt kérdés

Elég sok évemet elpazaroltam mert nem értékeltem a hangszerem így sajnos nem vettek fel művészeti liceumba.

Meg szeretném mutatni,hogy képes vagyok így is zene egyetemre menni viszont anyum tudta nélkül szeretnék felkészülni mivel ő csak a zongora óráim fizetné az eddigi tanárnőmnek hogy hobbiból csináljam ezért azzal nem lenne baj csak a zeneelmélet és ritmika az amire fel kell készüljek. Megoldható ez 4 év alatt saját módon hogy ne jöjjön rá? Tudnátok segíteni, hogy hol kéne kezdjem? Milyen leckék vannak amiket kérnek az egyetemekre 9-12 osztály részéről? 5-8 sem baj át ismételném. Előre is köszönöm.



2020. aug. 6. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nézd meg az adott egyetemek felvételi követelményeit mindenképp. Ott a szolfézs-zeneelmélet, és ha magyarországi Egyetem, akkor esetlegesen a népzene felvételi anyaga is ott van.


De! Előre szólok, hogy ez nem így működik, hogy 9. osztályban ezt, 12-ben meg konkrétan azt kell tanulni. Van tanmenet, nyilván. De van szolfézs, zeneelmélet, zeneirodalom, formatan, meg még egyéb olyan tárgyak, amiket egyedül nem fogsz tudni, ha senki nem magyarázza el.

Tanár nélkül teljesen egyedül nem gondolnám, hogy menni fog, ha nem tanultad sosem. Hallás utáni felismerés mindenhol van. Azt hogyan gyakorolnád? Egyedül ha leütöd a billentyűket, már tudod, milyen hangok, hangzatok. Ehhez mindenképp kell segítség. És a saját felkészülésemből kiindulva nem lehet úgy csinálni, hogy ne vegyék észre.

+ Ha fizetik a zongora óráid, akkor az is kérdés, hogy ez magán óra vagy zeneiskola. Zeneiskolában Magyarországon alapesetben 2x30 perc hangszeres főtárgy jár egy héten. Ha bekerülsz B tagozatra, akkor 2x45. Egy zeneművészeti középiskolában ez már kapásból 2x30. Ha meg még olyan jófej a tanárod, és ráér, a felvételi előtt néha adhat plusz órát is.

Ezt inkább jobb tisztázni, és ha van rá lehetőséged, akkor érettségi utáni képzésre felvételi előtt elmenni egy középiskolába. Itt 2 év alatt fel tudnak készíteni a tanárok, de ha meg mégsem, még egy zenész okj-t legalább tudsz szerezni. Vagy legalább ott megtapasztalod, milyen is. - persze a középiskola jóval könnyebb sok esetben, mint az egyetem.

2020. aug. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. aug. 8. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!