Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az írás érdekel merre...

Ha az írás érdekel merre tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Bele vagyok zugva a versekbe/ novellakba/ az irodalomba.

Mindig is írni szerettem volna. Milyen egyetem, milyen szak kell ehhez?



2020. ápr. 13. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Programtervező informatika. Hogy finanszírozni tudd azt, hogy amit szeretsz, abból éhenhalsz.
2020. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen nem "kell".
2020. ápr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Programtervező informatika. Hogy finanszírozni tudd azt, hogy amit szeretsz, abból éhenhalsz."

:DDD

2020. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen szak nem "kell", de a magyar szak az, ami az irodalomról szól (amennyiben azon belül nem nyelvészeti irányba mész). Sok egyetem kreatív írás órát is kínál, amit szabváltként fel tudsz venni.
2020. ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyar szak, mellette valami gazdasági szak levelezőn.
2020. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"a magyar szak az, ami az irodalomról szól"

Meg az egyéb nyelvszakok.

2020. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Engem is az írás érdekel, hidd el ha lenne ilyen arra mentem volna. Egyébként irodalomtanàr lehetsz, vagy van filozófia szak például az ELTE-n, valamennyire ez is kötődik ehhez.
2020. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De van ilyen. Megnézed a világ top íróit (Stephanie Meyer, Stephen King, J. K. Rowling stb.), kivétel nélkül irodalmat vagy klasszika filológiát tanultak egyetemen. Mítosz az, hogy az írás "tehetségből" jön, és "nem kell tanulni hozzá". Tehetség kell hozzá, de 95% a kemény munka, amelyet az irodalom szakon osztanak.
2020. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is az irodalom a legfőbb érdeklődési köröm,főleg a kortárs magyar irodalom. Tudom ajánlani a szabadbölcsészetet, a magyar és egyéb nyelvi szakokat. Én végzősként Anglisztikára jelentkeztem, és Magyar-Angol osztatlan tanári szakra. Azért javaslom az Anglisztikát, mert irodalommal, fordítással is foglalkozik, de sokkal nagyobb eséllyen tudsz elhelyezkedni mint egy sima magyar szakkal.
2020. ápr. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!