Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 hónap alatt hogyan tudnék...

Stewie200 kérdése:

1 hónap alatt hogyan tudnék felkészülni matek érettségire?

Figyelt kérdés
nem vagyok túl jól matekból de vannak részek amik mennek.. valakinek van valami bevált módszere?

2017. ápr. 9. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Oldd meg a korábbi évek feladatait, és amelyik témakör nem megy, azt nézd át mélyebben!
2017. ápr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! próbálkozok
2017. ápr. 9. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom tanácsolni, amit a többiek. Oldj meg pár egész feladatsort, gyakorolj témakör szerint, meg, ha vannak kimaradások, akkor a problémás részeket tanuld meg. Akár tankönyvekből, füzetekből, de választhatsz összefoglaló könyveket is. Pl. Matos Zoltán:

Matematikai tételek és összefüggések. Emelt matekra való készülésnél használom, ott nem minden esetben kielégítő, de szerintem középre teljesen megfelel, általában átláthatóan, érthetően leírja, vannak hozzá példa feladatok is, illetve témakör szerint van rendezve, ahogy az érettségi követelményrendszerben is.

2017. ápr. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly érettségiztem, minden simán ment, csak a matek. Sajnos májusban megbuktam, szóbelizni sem mehettem. Az egész nyaramat a matekkal töltöttem el, youtube-on nagyon frappáns kis feladatok megoldásai vannak fent, az sokat segített, ugyanis részletesen magyaráznak. Visszamenőleg szinte minden érettségi feladatot megcsináltam (májusit és októberit). Aztán eljött az október, teljes stresszben voltam, már a temetésemet tervezgettem, s láss csodát 30%-os érettségit írtam önerőből! Kitartást kívánok neked, és ne add fel!

19\L

2017. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
49%

Keress egy jó felkészítő anyagot, gyorsan fel lehet készülni ;)


Ezt mondjuk tudom ajánlani:

[link]

2017. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

Pontosan mi a cél?


"nem vagyok túl jól matekból de vannak részek amik mennek"


Ha ez így igaz, akkor 40-50%-os eredmény lenne neked reális. 25-30%-ot ér el egy közel nulla tudással, de közepes logikával rendelkező egyén. Aki ez alatt van, az vagy nagyon izgulós és amiatt cseszi el, vagy diszkalkuliás vagy csak kimondottan alacsony az intelligenciaszintje.


A sok gyakorlás szinten mindenkinek segít ilyen helyzetben. Ha magával a megértéssel lenne a probléma, akkor első sorban nem azt ajánlanám, hogy keress rá magyarázatot, hanem hogy próbáld meg megfejteni saját magad által. Nem baj ha pár órát elszenvedsz vele, majd még utána sincs meg a jó gondolatmenet, mert a saját hibákból a legkönnyebb tanulni. Az meg mégjobb, ha magadtól rá is jössz a megoldásra, úgy lesz a legérthetőbb. (Nekem ez a gondolkodás az egyetemen nagyon bejött, mikor már a harmadik előadó magyarázta ugyan azt a dolgot a harmadik féleképpen - és természetesen egyik sem volt valami érthető, akkor a saját "alap" tudásomat pár óra/nap gondolkodással kiegészítve rá tudtam jönni a dolgokra.)

2017. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!