Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fogalmaznátok meg ezt...

Hogyan fogalmaznátok meg ezt a kérelmet?

Figyelt kérdés
Egyik iskolából szeretnék átmenni a másikba. Nagyon sok igazolatlanom lett. Bele kéne írni a címet, telefonszámot, hogy elvégeztem a nulladik évfolyamot és h családi okok miatt nem tudtam abba a középsuliba menni tavaly, de már jelentkeztem oda. Meg h a másik suliba. nem voltak elég megfelelőek a körülmények a tanuláshoz. Segítsetek légyszi!
2010. aug. 4. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt XY!


Kérem, engedélyezzék átvételemet a ... iskolából (az iskola pontos címe!)


A kérelem oka és indoklása:


Előző évben jelentkeztem az Önök intézményébe, azonban akkor családi okok miatt nem tudtam megkezdeni tanulmányaimat. Jelenlegi iskolámban a nulladik évfolyamot elvégeztem, ugyanakkor az adott körülmények számomra nem voltak megfelelőek a tananyag elsajátításához.


Tisztelettel és köszönettel:


AB

(tel.: ...

lakcím: ...)



Én valami ilyesmit írnék... nem kell kisregényt írni a kérelemben, viszont fontosnak tartom, hogy először egy-két mondatban megfogalmazd azt, ami miatt írsz. Aztán jöhet a kérelem oka és az indoklás. Nem kell személyeskedni (a hülye matektanár, ... :)), de fogalmazz udvariasan, hivatalos stílusban! Remélem, tudtam segíteni.

2010. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem még írd oda mellékletnek az aljára, hogy


Melléklet: 1 db személyigazolvány fénymásolat, 1 db 9. osztályos év végi bizonyítvány fénymásolat (esetleg más még kell?)


Plusz nem tudom, hogy azt tudod-e, hogyha géppel írod és felírod a nevedet alulra, akkor előtte 3 sort hagyj ki és oda írd az aláírásodat. Szerintem azért személyi vagy diákigazolvány másolata azért kell, hogy hiteles legyen, meg kell a 9.-es bizonyítvány, hogy tényleg elvégezted. (nem buktál, stb.)


Remélem, segítettem!

2010. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2010. aug. 4. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!