Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Erdélyből megéri Magyarországr...

Erdélyből megéri Magyarországra költözni?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy nem tudok románul.Középsuliban is nagyon sokat kínlódom vele.Az egyetemek nagyrésze is románul van,a munkahelyekről nem is beszélve.

Nagyon szeretem,mert itt születtem.A barátaim is itt vannak:Félek,hogy magányos leszek pesten.Azomban sokkal több lehetőségem lenne.

Repülővel nem sok az út.

Mit tanácsoltok?Segítsetek kérlek. :))



2020. aug. 7. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én is erdélyi vagyok, de most kezdem az egyetemet Magyarországon. Nagyon jól beszélek románul, de mindig is ide húzott a szívem. Örültem, hogy ott nőhettem fel, de szerintem jó döntés volt váltani.
2020. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én is Magyarországra fogok menni egyetemre, erdélyiként. Terveim szerint felnőtt-idős koromba vissza szeretnék költözni, mert a természetközeli, háborítatlan életet itt tudom elképzelni egy kis falucskában.

Az egyébként semmiképp ne legyen befolyásoló tényező, hogy tudsz-e románul. Ha olyan környékre költözöl, ahol 90+%-ban magyarok laknak, sok bajod nem gyűlhet, ha meg véletlenül egy román többségű városban kötnél ki egyetem miatt, akkor szükségből meg fogod tanulni. Tudom, mert van olyan ismerősöm, aki suliban "csakazértse" tanult meg románul, otthon is ment a nagy magyarkodás, de mikor elkerült Kolozsvárra, hamar felvette a nyelvet.

2020. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt majd lesznek új barátaid, meg idővel kiismered magad, főleg ha talpraesett vagy.

Erdélybe meg bármikor haza/visszalátogathatsz, ha úgy tartja kedved.

Nem kell túlbonyolítani.

2020. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hazamehetsz/visszalátogathatsz*
2020. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%
gyakran latogass haza es ott se leszel maganyos csak legy nyilt az emberekkel
2020. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Én Mo-ra költöznék a helyedben, de hazalátogatnék minimum havonta egyszer az elején. Gyere Mo-ra, nézd meg mi is van itt valójában és döntsd el, hogy hol jobb neked, ezt más nem tudja megtenni helyetted.

Ha javasolhatok valamit, akkor Debrecen környékét kerüld el költözésileg, még nekem, -borsodiként- is sok volt, ami ott megy.

2020. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!