Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 24 évesen fejetlen...

Szerintetek 24 évesen fejetlenség lenne belevágni a mérnökinformatikába?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a BME képzése, jelentkeznék szívesen.
2020. aug. 9. 12:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
nem
2020. aug. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Semmi probléma nincs azzal, hogy valaki ennyi idősen kezd el új szakot, de két kérdés van, ami meghatározza, hogy ebből valóság vagy csak álom lesz:


- 24 évesen emlékszel-e még annyira a középiskolai emelt matekra és fizikára, hogy egy mérnökinfó szakot be merj vállalni?

- Eltart-e valaki 3-4 évig, amíg tanulsz vagy egyáltalán össze tudod-e egyeztetni a jelenlegi életeddel az órarendet?

2020. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Járnék magántanárhoz ebben az évben, hogy a matekot és a fizikát visszahozzam. A barátom támogat, ő mondja, hogy vágjak bele nyugodtan. Régóta szerettem volna egyetemre járni, de anno nem volt lehetőségem.
2020. aug. 9. 12:54
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Mageking.hu
2020. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Mateking
2020. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
53%
Csináld!
2020. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Furujika ***** válasza:
100%

A kerdes az, hogy tudod-e mi szeretnel lenni.

Ha tudod, hogy mernokinformatikan belul szeretnel dolgozni, akkor vagj bele. Ha mas munka irant nem erdeklodsz ilyen szinten.

A lenyeg az, hogy olyan munkat csinalj majd a jovoben, amit elvezel. Ha ez a mernokinfo, ehhez kell a diploma, mindegy, hogy 24 vagy.

2020. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
És mit szeretnél a jövőben dolgozni?
2020. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 25 évesen vágtam bele, egy másik szakba ugyan, de eddig nem bántam meg. 2 félévem van még hátra a diplomáig (most vagyok 28 éves).


Az őszi félév nekem nagyon matek központú lesz, mert utoljára hagytam azokat a típusú tárgyaimat (hogy ez mennyire volt bölcs döntés, majd kiderül). A Matekinget én is tudom ajánlani, nagyon hasznos oktató videóik vannak!

2020. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

22 évesen kezdem a mérnökinfót a BME-n. Bocs, de azt a képzést ennyi idősen már nem javaslom neked. De dönts, ahogy szeretnél, én csak az időm vesztegettem. A második évnél abbahagytam a képzést és elmentem levelező képzésre (akkor 24 voltam) egy másik egyetemre szintén mérnökinfósként, mellette meg kerestem munkát a szakmában, amíg még volt lehetőségem passzív féléven diákként elkezdeni. Utána át is vettek teljes állásba, mikor már csak a levelezős jogviszonyom volt. Így is hamarabb fogok diplomázni, mint a BME-s évfolyamtársaim 70%-a és legalább addigra lesz 3 év szakmai tapasztalatom. Ami 27 évesen nem olyan rossz azért...


Szerintem nem ér annyit a BME-s diploma, hogy valaki még legalább 2 évig eltartson, aztán ki tudja, mennyit csúszol. Programozni úgysem a padban tanulsz meg, nekem sem ott sikerült, hanem otthon, szabadidőmben és munka közben.


De majd itt mindenki rá fog dumálni a BME-re, ahogy anno velem is tették és szarozták azt az egyetemet (meg úgy általában a levelezőt), ahonnan hamarabb kerülök ki diplomás mérnökként, mint ott a többség és mégis olyan helyen dolgozom, mint az ott végzettek (mert ez már nem a papíron múlik).

2020. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!