Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem "fejesednek" a...

Miért nem "fejesednek" a salátáim?

Figyelt kérdés

Fejes saláta magokat ültettem, de csak ilyen szanaszét álló levelek lesznek...


Az is, amit palántáztam, de az is, amelyik mag tavaly elszóródott, ősszel már gyökeret eresztett, és kint volt egész télen. Gondoltam ez a természetes ütemében majd úgy tud fejlődni, hogy szépen fejesedik, de nem.


Mit kellene máskor máshogyan tenni?



2018. ápr. 17. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Már mennek magszárba? Vagy még csak fiatalok a növények?

1-2 fotó nem ártana, látni, hogy milyenek.

2018. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fejes saláta vagy tépő?
2018. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fejes, határozottan! Most megtaláltam végre a papírját:

Fejes saláta (Május királya) GW vetőmag...


Nem indult még magszárba, ott azért nem tart. Olyan női tenyér méretűek kb a legnagyobb levelei. De ritkás, nincs sok levél, nem valami sűrű fej. És ugyan fejlődik középen következő levél, de az sem tűnik soknak.


Pedig amikor boltban veszek salátát, annak nemcsak a nagy levelei, de a közepe is olyan tömör, sűrű....


Ehető lesz így is, tudom. De mégis mit kéne tennem, hogy dús és nagy fejek legyenek?

2018. ápr. 20. 07:28
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kb. csak azt kell tenned, hogy vársz. Még csak április van, és nem Április királya a neve. :)
2018. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!