Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor biztosan felvettek...

Most akkor biztosan felvettek mesterképzésre, ugye?

Figyelt kérdés

Pótfelvételi eljárás keretében jelentkezem egy mesterképzésre. Állami ösztöndíjas és önköltséges formáját is egyaránt megjelöltem a szaknak.


A rendes felvételi eljárásban mindkét finanszírozási formában 5<10 a felvehető diákok száma.

A ponthatár államin 87-nél lett meghúzva, önköltséges képzés nem indult.


Pótfelvételi eljárásban a felvehető diákok irányszáma 1<10 között van. Én pedig 84 pontot értem el.


Így államira ugyan nem, de önköltségesen felvételt nyertem. Ugye?


Magyarán ha rendes eljárásban nem indult a szak önköltségesen, nincs viszonyítási ponthatára sem. Így ha az államilag meghatározott minimum ponthatár felett teljesít valaki, azt felveszik? Ezen a logikán, ha 51 pontot értem volna el, akkor is felvennének most pótfelvételi eljárás keretében.


Jól gondolom, ugye?



2020. aug. 14. 09:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, fel vagy véve. Mit parázol? :D
Nem vettek fel.. még mindig nem érted? :D
12 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Erre csak akkor lehet biztosan választ adni, ha kihirdetik a pótfelvételis ponthatárokat, egyáltalán nem biztos még.
2020. aug. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Abból gondolom hogy igen, hogy nincs mérce.

Akár 1 főt is felvesznek pótfelvételi eljárás keretében. Ellenben az általános felvételi eljárással, ahol minimum 5 fő kellett volna hogy felvételt nyerjek.


A pótfelvételis elbeszélgetés mesterképzésre már megvolt, 4-en jelentkeztünk az adott szakra pótfelvételi eljárásban. Szóval a minimum 1 fő megvan az önköltséges képzés indításához (én) és bőven nincs 10 fölött a jelentkezők száma sem,még ha mindenki önköltséges formában kezdené el a szakot.

2020. aug. 14. 11:18
 3/19 A kérdező kommentje:
Mivel önköltséges képzés nem indult a rendes felvételi eljárásban, így nincs mérce a ponthatárt illetően. Vagyis van, de az az államilag meghatározott minimum ponthatár mester képzésben. Vagyis 100-ból 50 pont. Azt pedig bőven elértem. :)
2020. aug. 14. 11:21
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Ezt így senki sem fogja tudni megmondani neked, olyan fura helyzet. 28.-án lesz az eredményhirdetés, ugye?
2020. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nem furcsa helyzet. Egyszerű logikai alapon nyugszik a feltevésem. Szeretnék konkrét választ kapni a véleményekhez. Ha nem miért nem?

Adott a minimum és maximum jelentkezők száma, a mesterszak államilag meghatározott minimum ponthatára és a felvételizők konkrét száma is. Mi az az információ, ami hiányzik vagy bizonytalanná teszi a felvételi kimenetelem?


Aki esetleg átlátja a kérdésem és igen, nem, talán választ ad, az meg is indokolná nekem?


Köszönöm szépen :)

2020. aug. 14. 12:10
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külön államis és önköltséges képzés, költségesként is az államisokkal tanulsz majd együtt.

Egyébként most már tisztul a helyzet, hogy leírtál pontos számokat a jelentkezőkről, ezt az eredeti kérdésben kifelejtetted, ezért sem lehetett megválaszolni. Így viszont, csak annyiban változik a válaszom, hogy valószínűleg(!) felvesznek. Biztos még nem lehetsz benne teljesen, mert a keretszámok tájékoztató jellegűek, az adott felsőoktatási intézmény szabadon módosíthatja, így akár ki is pöckölhetnek, ha akarnak, de erre elég kevés az esély.

Röviden, valószínűleg felvesznek majd, de hivatalosan és teljes biztonsággal csak a ponthatárok kihirdetése után lehet kijelenteni.

2020. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Tudom, hogy az életben csak az biztos ami már megtörtént. Csak az esélyeim érdekelnek. Nagyon szeretném ha felvennének.


Eddig két embernek mondtam el az adott szituációt, de mindketten azt mondják, hogy esélytelen. De szerintem meg inkább nem akarták részleteiben átgondolni a dolgot. Vagy nem veszik figyelembe a felvételimmel kapcsolatos információkat.

Tudom, hogy nem más véleményének kell lennie a mérvadónak. Csak kíváncsi voltam, hogy érti-e más is azt, amit mondok. :D


Köszönöm a válaszokat, megy a zöld pipa :)

2020. aug. 14. 12:37
 8/19 anonim ***** válasza:
Most mesterképzésre mész és azt se tudod, hogy felvettek vagy sem? Ez a kérdésed nem? Felvettek e? Ezt tudni kéne. Elég egyértelmű, hogy igen, vagy nem, vagy nem lehet még tudni.
2020. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Míg a 3 közül tudsz választani addig nem egyértelmű neked sem. Ez nem válasz így, ez 3 db lehetőség.


Nem az a baj hogy nem tudom hogy felvettek-e. Az a baj, hogy én úgy gondolom hogy igen, de más mindenki állítja hogy szerinte nem. Megindokolni viszont nem tudják. Tisztelet a kivételnek, mert egy előző válaszoló már nagyjából állást foglalt.

2020. aug. 14. 20:06
 10/19 anonim ***** válasza:
Akkor nem azt kéne eldönteni, hogy felvettek e vagy sem? Most tudod, hogy felvettek vagy sem? 100%, hogy felvettek, vagy nem 100%?
2020. aug. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!