Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki pszichológus akar...

Ha valaki pszichológus akar lenni az még lehet színész?

Figyelt kérdés
Lehet hülye/fura kérdés de még nem tudom még mi legyen a szakmám... arra gondoltam nem e lehet 2? Mármint hogy az egyiket rendesen elvégzem a másikat meg OKJ-ba vagy mindkettőt egyetemen ahogy azt kell... nem e lehetne valahogy ezt megoldani? és amúgy a másik kérdésem hogy hány szakmája lehet egy embernek?

2020. aug. 14. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő komoly tanulmányokat igényel (OKJ-n nem mennek ezek) - egyszerre ezért nem nagyon megy...

Lehet több szakmája egy embernek, egymás után szokták végezni.

A színészmesterség képzés: hang-, beszéd-, ének-, mozgásképzés. Az ilyen mindig lassú kitartó munkát igényel. Mint a sport: gondolj bele, hogy egy kezdő csak fokozatosan halad az edző segítségével, különben tönkreteszi magát. Ha színész akarsz lenni, tanulj énekelni, táncolni, hangszeren játszani évekig, akkor lehet felvételizni. A pszichológia nem csak az önismeret miatt érdekel? azt egyénileg fejlesztheted szintén, fontos dolog. Erre pl nagyon jó egy színjátszó kör is - és az a színészet felé is segítő.

2020. aug. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van rá példa, hogy valaki több szakképzettséget szerez, nem hülyeség. De el kell döntened, hogy melyik lesz a fő szakmád. Ha pszichológiát tanulsz, lehet, hogy a színészetet valamilyen műkedvelő körben érdemes művelned. A pszichológián belül is vannak olyan irányzatok vagy technikák, amelyek közel állnak a színészethez, az egyetemen majd gondolom mehetsz abba az irányba. Drámaterápia, stb.
2020. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Annyi kérdésem lenne még hogy hol lehet megnézni milyen irányzatok vannak a pszichológia szakon?
2020. aug. 14. 21:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem weboldalán, amelyik érdekel. A mesterképzéseknél.
2020. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem lehetsz színész 50%-os erőbefektetéssel. A művészet egy olyan késztetés, ami mellett nem merül fel, hogy mást csinálj, olyan mint egy függőség, egész nap csak azt akarod csinálni, ha igazán művész véred van.


Szerintem nem fér el a kettő egymás mellett. Nem fogod tudni mindkettőt 100%-on csinálni. El kell döntened, hogy melyik az, amelyiket nem tudod nem csinálni és az lesz a jó döntés.

2020. aug. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%
Ja, pszichológusként amúgy is meg kell játszanod, hogy érdekelnek az emberek, legalábbis sokan ezt csinálják, ők biztos jó színészek lennének.
2020. aug. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!