Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen nem késő az egyetem?

23 évesen nem késő az egyetem?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok jelenleg üzletvezetóként dolgozom és érdekel is a vendéglátás és a későbbiekben is ezzel szerettem volna foglalkozni mert nagyon érdekel ez is de mindig nagyon bántam hogy nem tanultam tovább meg 2 év az érettségi és mindig is nagyon érdekelt a pszichológia érdemes lenne még ilyenkor bele kezdeni? Most üzletvezetőként ki tapostam magamnak az utat és a jövőben még látok benne illetve magamban lehetőséget, de nemtudom hogy nme csúsztam e már el vele illetve hogy jelenleg ma Magyarországon mennyire keresettek a pszichológusok és hogy látjátok a szakmának a jövőjét?

2020. aug. 10. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem késő tanulni, de a pszichológiáról tájékozódj előbb, mert nagyon nagy szívás. Nem olyan, mint kívülről látszik (alsó hangon 10 év mire önállóan praktizálhatsz és nagyon sok pénz befektetés). Javaslom elolvasni a Kapszli képzéskatalógusát, hogy lásd.
2020. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenképp elolvasom
2020. aug. 10. 23:43
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Dehogy késő, én is most kezdem a mestert 23 évesen. Hajrá!
2020. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Mi a tökért lenne késő? Nekem anno volt 30+ éves szaktársam is, mert sokadik diplomáját szerezte épp. Előfordul, még ha általában a huszonéves korosztály is a felülprezentáltabb korosztály az egyetemisták között. Az általános és közép "isivel" ellentétben a felsőoktatás nem kötelező érvényű, csak az előbbi kettő lenne gáz 23 évesen :D
2020. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat csak a pszichológiától félek egy kicsit mert nagyon sok negatívat hallok róla pedig nagyon érdekel de ennek mindenképp utána nézek.
2020. aug. 10. 23:52
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat kedves első véletlenül rosszat nyomtam
2020. aug. 11. 00:16
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Sose késő elkezdeni :) szokták mondani, hogy jó pap holtig tanul :)
2020. aug. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Holtig... különösen, ha pszichológus :D mert kb. addig tart a képzés is :D
2020. aug. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

4-es kommentjéhez még annyit fűznék, hogy még az se gáz, ha valaki 23+-osan áll neki esti giminek és érettséginek, mert lehet, hogy korábban nem volt rá lehetősége, és ennek ellenére most meg akarja szerezni és csinálja.

De a felsőoktatás meg még annyira sem "gáz".

2020. aug. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen kezdtem a pszichológia szakot, viszont külföldi egyetemen, tehát ez nem releváns most szerintem.

Ellenben olyat ismerek, aki itthon kezdte kb.23 évesen, és köszöni jól van . Persze újra kellett érettségire mennie.

Egyébként én beszéltem már réges-régen végzett pszichológussal ( sokat látott, tudja miről beszél). És bizony egyáltalán nem ritka a szakon az "idősebb" hallgató, sőt néha több is ,mint a gondolt 18-20-as korosztály.

Szerintem vágj bele, de csak akkor ha ez az álom és nagyon-nagyon elhivatott vagy a téma iránt.

Fizetés pedig attól függ... Magánban annyit kérsz el, amennyit nem sajnálsz,( viszont csak a magán praxis szerintem nem mutat olyan jól az önéletrajzban...) de mint közalkalmazott siralmas a fizetés, tehát szerintem ne a pénz miatt essen erre a választásod.

2020. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!