Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ képzések megszűnését...

Az OKJ képzések megszűnését követően fel lehet-e használni a megmaradt ingyenes OKJ lehetőségeket?

Figyelt kérdés
Azt az információt kaptam, hogy 2020-tól megszűnik az OKJ-s képzés. Jelen tudomásom szerint 2 OKJ-t lehet elvégezni ingyenesen. Nekem ebből 1 hátramaradó van. Vajon érdemes-e most elkezdenem valamit, vagy nem vesztek semmit, ha nem használom el a második lehetőségem, mert tovább vihetem? Ha később amiatt nem tanulhatok ingyen majd, mert elhasználtam ezt az ingyenes lehetőséget, akkor nem szeretnék menni. Viszont, ha később már nem használhatom el ezt az alkalmat, akkor mindenképp mennék, hogy legyen még egy papírom. Ha elhasználhatom ezt az alkalmat és az OKJ-t követő tanfolyamokat is megkaphatom ingyen (tehát végül akár 3 papírom is lehet), akkor megcsinálnám ezt a mostanit is. A kérdésem tehát az, hogy mi lesz a sorsa a fennmaradó ingyenes OKJ-s lehetőségemnek, akár elmegyek most képzésre, akár nem?

2020. aug. 18. 10:24
 1/1 anonim ***** válasza:
47%
Nem szünik meg az okj csak ami 1 évnél rövidebb idő alatt meglehetett szerezni az most már minimum 1 éves lesz, ezen felül pedig 2-6 évig is tarthatnak majd az okj képzések, illetve van ami eltünik de többségében csak átalakulnak.
2020. aug. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!