Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha semmiből nem tettem emelt...

Ha semmiből nem tettem emelt érettségit, hogyan tudnék továbbtanulni főiskola/egyetemre ?

Figyelt kérdés

Nem tettem, mert féltem, hogy nem sikerülne, nem éreztem magam annyira biztosnak, hogy sikerüljön, nem is nagyon támogattak semmiben, nem voltak lehetőségek amiket megtaláltam volna, leginkább ezek az okai annak, hogy semmiből nincs emeltem... :(

Tudom, hogy ez az egész az én hibám, de nem tudom, hogy hogyan tovább...

Azaz, akkor ezek szerint nem mehetek tovább fősuli/egyetemre, mert nincs emeltem.

Ez változhat még, hogy eltörlik ezt szigorítást?

Vagy ha újra akarnék érettségizni, és emeltezni valamiből, akkor újra kell járnom az órákra ? Vagy csak azokra amiből emelteznék ?

És az plusz pénzbe kerülne ? Megint kb 30ezer, csak 1 tantárgyra ?


Most dolgozom, nem rossz munka, elégedett vagyok vele, csak most "értem meg"/nőttem fel a dologra, hogy szeretnék tovább menni.

Ez hogyan lehetséges?



2020. aug. 18. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell újra órákra járni, senkit sem érdekel hogyan készülsz fel az új érettségidre. Csak jelentkezel, befizeted (mnem tudom most mennyi), aztán küldik, hogy hová menj és mikor.
2020. aug. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ja és akár csak egyetlen tantárgyból is érettségizhetsz, nem kell mindenből újra letenned.
2020. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ha jól emlékszem, 80 ezret fizettem a 2 emelt érettségire, tehát 40/darab.

Jelentkezel a volt iskoládban (legegyszerűbb módon), aztán mehetsz is vizsgázni.

A törit javaslom, ha bármiből tehetsz: pontosan ugyanolyanokat írtam középből, mint emeltből - gyakorlatilag szövegértés és logika az egész.

2020. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Ha van már érettségid, akkor mehetsz szintemelőzni is, vagy akár teljesen új, korábban nem tanult tárgyból is mehetsz vizsgázni bmikor egyéni felkészüléssel.

Jelentkezel, perkálsz, mész, vizsgázol.


Vaaaagy: Kinézed, hol szeretnél továbbtanulni, megnézed, hogy adott területhez tartozik-e FOSZK. Ezt jellemzőpen elfogadják az emelt érettségi helyett. Igaz, 2 év, de összességében lehet, hogy jobban jársz vele, mert alapból ad egy végzettséget.

2020. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Ahogy írták: kinézed a szakot, ami érdekel, megnézed, milyen emeltet fogadnak el hozzá. Megnézed az előző évek emelt feladatsorait, szobeli tételeit, eldöntöd, hogy melyik tárgyra tudnál a legjobban felkészülni. Jelentkezel rá, kifizeted a díjat, felkészülsz és elmész az OH által kijelölt iskolába érettslgizni az adott tárgybol.

Leegyszerűsítve ennyi.

2020. aug. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
98%

Előző vagyok:

Nagyon nem valoszínű, hogy eltörlik az emelt vizsgakövetelményt, szoval erre nem érdemes várni.

2020. aug. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek is írták, nem muszáj órákra járnod, magadtól is felkészülhetsz, max ha úgy érzed, segítségre van szükséged, elmehetsz magántanárhoz. Tudomásom szerint 37.000Ft most az emelt.
2020. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én utólag tettem le két emeltet.

Jelentkeztem az egyik tetszőleges gimibe és befizettem a pénzt.

Természetesen semmiféle kötelező órára nem kell emiatt járni.

2020. aug. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a választ !! 😘😘

Nagyon aranyosak vagytok!

2020. aug. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!