Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlotok egy...

Milyen szakmát ajánlotok egy nőnek, aki szereti a reál tantárgyakat?

Figyelt kérdés

Idén 11.-es leszek és egyre jobban foglalkoztat a kérdés. Nagyon szeretem a fizikát, matekot és a kémiát is. Mindenki azt mondja, hogy menj a BME-re mérnöknek,viszont nem igazán érdekel a gépek, épületek tervezése. Pontosan viszont azt sem tudom, mit csinál például egy villamosmérnök. A fizetésük tényleg motiváló, de nem akarom magamra erőltetni azt, amit nem szeretek. A tanárnő álláson is gondolkozom, hiszen elég kevés van matek-fizika szakpáros tanárokból. Igaz, nem a legjobb fizetésű szakma, korrepetálással viszont duplannyit lehet keresni. A szépségiparban nem szeretnék dolgozni. Van valami ötletetek, milyen szakmát válasszak?

Elnézést a hosszú szövegért. Előre is köszönöm válaszaitokat.


2020. aug. 19. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Matematikus is egy jó terület, ha érdekelne és hidd el ők is sok pénzt keresnek.

Tanárnak csak akkor menj, ha érdekel a szakma. Mérnökivel jobban jársz. Mérnökként dolgozol 8 órát és többet fogsz keresni, mint a tanár aki egésznap tanít + korrepetál. De ami a legfontosabb, hogy bármikor elmehetsz bármelyik országba dolgozni. Ami lehet most nem csábító, de 25 évesen lehet másképp fogod látni és akkor jól fog jönni (ha nem látod másképp akkor is van egy jó szakmád). Tanári pálya egy szép dolog, de ha nem érdekel az oktatás, akkor ne is gondolj rá.


Én data scientist ajánlanám. A szakma gyakorlatilag full statisztika, kegyetlen nehéz matekkal, bonyolult képletekkel. Bár az informatika világáról van szó, egy data scientist valójában egy alkalmazott matematikus aki használ egy kis informatikát is. Kegyetlen sokat keresnek és hatalmas igény van rájuk.

2020. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok, azt elfelejtettem kérdezni, hogy esetleg van olyan szakma, ami hangzásra tetszik?

Amúgy le a kalappal, hogy ennyire érdekelnek a reál tárgyak. És ne izgulj a jövőd miatt, egy olyan ember, aki szereti a reálos targyakat és ilyen területen tanul tovább, annak nem lesz gondja az anyagiak terén:)

2020. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Én a vegyészmérnököt ajánlanám a kémia miatt.
2020. aug. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Egyrészt, ne menj a BME-re. :D


Másrészt érdekes lehet a vegyészmérnök, élelmiszermérnök, matematikus, fizikus, mérnökinformatikus, programtervező informatikus, statisztikus... Ha a gépek annyira nem érdekelnek, akkor esetleg orvosi/fogorvosi? Vagy mérnöktanár?

2020. aug. 20. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Gyógyszerész?
2020. aug. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem ezeket a lepontozásokat sem...
2020. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Először is, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget.

Kedves Első!

Utánanézek javaslatodnak. Mindenféle tetszett már, de lebeszéltek róla (elhelyezkedés szempontjából nagyon nehéz dolgom lett volna).


Kedves Harmadik!

A gimnáziumunkban nagyon rossz a kémia érettségire a felkészítés, így inkább a fizika irányába fordultam. Reméltem,hogy olyan szakmát találhatok, ahol kevés kémia van, több fizika. Ennek ellenére újra el kell gondolkoznom azon, mit is szeretnék.


Kedves Negyedik!

Utánanézek mindegyiknek. Az orvosin is gondolkoztam,de nem rajongok a biológiáért.


Kedves Ötödik!

Köszönöm szépen, viszont szerintem nem megfelelő számomra.


Kedves Hatodik!

Én senkit sem pontoztam le. Ellenkezőleg, mindenkinek pipát adtam.

2020. aug. 20. 19:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként Negyedik, miért ne menjek a BME-re? Nagyon nehéz, esetleg kiszúrnak a lányokkal?
2020. aug. 20. 19:30
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Azért mondtam, hogy ne menj, mert én megjártam és csak elvesztegettem két évet. Holott más egyetemen, ugyanazon a szakon sokkal többet tanultam és jobban tudtam élvezni, mert több időm volt rá. Nem ismerem a képességeidet, én elég erős középiskolából jöttem, elég erős eredményekkel, sok időt beleöltem az egyetembe, mikor BME-s voltam, de nem volt kifizetődő, buktam tárgyakat, csúsztam is, aztán mikor már 2 évben tartottam a specializációk miatt és úgy éreztem, hogy nagyon hiányzik az, hogy nem tudok dolgozni vagy kicsit elmélyedni a tanulmányaimban, ha végezni akarok, mert annyira ki voltam zsigerelve, akkor inkább váltottam. És azóta sem bántam meg. Sok szakmai dologban vettem részt, ezek mellett nem volt időm teljesíteni a szakon. És szerintem jobban jártam, hogy ezekbe öltem energiát inkább.


Annyival nagyobb különbséget pedig nem jelent, hogy a BME-n szerzel diplomát vagy egy vidéki egyetemen vagy épp az OE-n, SZIE-n, ahol kevésbé szigorúak. Viszont lehet, hogy kevésbé veszi el a kedved. Legalábbis én így voltam vele, mikor váltottam.


VIK-re jártam egyébként, mérnökinformatikus szakra. Ezt azért mondom, mert lehet, hogy más szakon nem így éreznéd. Például van ismerősöm, ő TTK-ra jár mesterre és elégedett vele, tud mellette dolgozni, stb. A TTK-ról jókat hallottam másoktól is.

2020. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!