Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelentenek az alábbi...

Mit jelentenek az alábbi kifejezések továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés

Alapképzés

Mesterképzés

Felsőoktatási szakképzés

Szakirányú továbbképzés

Még fiatal vagyok, csak kíváncsi:)



2020. aug. 20. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Alapképzés a főiskolai szintett jelenti az egyetemeken.

Miután végeztél az alapképzésen azután jön a mesterképzés ami az egyetemi szintnek számít. És miután a mester képzéssel is végeztél utána jön a doktori képzés.


A felsőoktatási szakképzés az ilyen egységesített név a főiskolának, egyetemnek.


Szakkirányú továbbképzésről akkor beszélünk ha te pl. szerzel egy informatikai szakmát középiskolában és egyetemen is informatikán tanulsz szóval a szakodon belül képzed magad tovább.

2020. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Alapképzés - egy szak alapja

Mester képzés - egy szak "felsőfoka" (ehhez kell az alapszak, ha megszereszted a mesterszakot akkor kapod pl a doktori címet)

Felsőoktatási szakképzés - sima szak diplomával. Ugyanis vannak olyan szakgimnáziumok ahol szakma+érettségi van. Ezeknél szakma+diploma van. Ilyen pl. A gazdálkodási és menedzsment.

Szakirányú továbbképzés - egy szak "alfaja". Pl: jogi karon vagy alapszakon akkor szakosodhatsz angol jogi szakfordítóvá

2020. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Az alapképzés a BA/BSc (bachelor), ami egy 6-8 féléves képzés, amivel egy alapfokozat és esetleg egy adott szakhoz tartozó szakképzettség szerezhető meg. Magyarul a végzést követően lesz egy alapdiplomád.A mesterképzés (MA/MSc, master) pedig az alapképzésre épülő képzés, 2-4 féléves és mesterfokozatot ad. Mesterre csak már meglévő alapdiplomával/korábbi főiskolai diplomával tudsz jelentkezni, míg az alapképzésre való jelentkezéshez elég az érettségi. Ezen belül pedig mindenhol meg van határozva, hogy hogy konkrétan mik a bemeneti és kimeneti követelmények, amiket teljesíteni kell.

A felsőoktatási szakképzés egy OKJ-hoz hasonlítható képzés. Ezek, ha jól tudom 4 félévesek szoktak lenni, hallgatói jogviszonyod van egy felsőoktatási intézményben és az elvégzését követően kapsz egy oklevelet, ami viszont nem diploma és nem minősül felsőfokú végzettségi szintű oklevélnek.

A szakirányú továbbképzés pedig egy már meglévő felsőfokú végzettségre épülő specializáltabb képzés. Azt hiszem talán ez is max. 4 félév.

2020. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. aug. 21. 12:18
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

A hármas választ tudnám alátámasztani, a többit ignoráld.

Talán ott kavarodtak meg a többiek, hogy régen a Bolognai rendszer előtt a mostani BA/BSc a főiskolai diplomához volt hasonló, míg az MA/MSc pedig az egyetemihez.

Egyébként ha jól tudom FOSZK-Felsőoktatási Szakképzés párja szinte minden BA/BSc alapképzésnek van, csak az ott végzett személy nem diplomát kap, csak egy oklevelet ami szerint asszisztens lesz. Például Jogi FOSZK-kal csak "jogi asszisztens" lehetsz. (Jogász képzés egyébként 5 éves osztatlan vagyis mesterképzés szintjén van.) csak hogy egy példát is említsek, de ez ugyanígy megy mondjuk a proginfóval is, ha téged az érdekelne.


Minden mást elmondott a hármas válaszoló, nem ismétlem feleslegesen.

2020. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!