Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az ÉLELMISZERMÉRNÖK...

Tulpe kérdése:

Mennyi az ÉLELMISZERMÉRNÖK diplomamunkaerő-piaci értéke?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus vagyok, és bár nagyon szeretem a szakmám, a jelenlegi pedagógus fizetések mellett, kénytelen vagyok más irányba indulni.


A SZIE - ÉTK élelmiszermérnök szakát néztem ki a szakleírások alapján. Szeretnék alaposan utánajárni a dolognak, mielőtt meghozok egy ekkora döntést.


Mennyire nehéz teljesíteni a követelményeket?

Én munka mellett csak levelező szakra tudnék járni. Mindig jó tanuló voltam, jól sikerült az érettségi, és a főiskolán is kitűnő voltam, de ez eléggé más irány. Szerettem a kémiát, bioszt, matekból erős négyes voltam. Így teljesíthető lehet?


Vélemények, tapasztalatok a SZIE-ÉTK-ról?


Mekkora a szakma értéke a munkaerő piacon? Egyáltalán hol lehet elhelyezkedni ezzel a végzettséggel?


Ha jól értem a leírasokból, akkor egy A és egy B szakirányt lehet választani. Merre érdemes specializálódni?


Hol lehet teljesíteni az utolsó féléves gyakorlatot? Nehéz helyet találni? (Budapest, Törökbálint, Budaörs...)


Akik már végeztek, el tudtátok helyezkedni a szakmában?


Pontosan mit csinál egy nap egy élelmiszermérnök? (Tudom szakiránytól is függ, de sehol nem találok erről információt az interneten)


Milyen fizetésre lehet számítani ezzel a végzettséggel? (Olvastam a fizetesek.hu-t, de nem tudom elhinni azt az összeget...)


Előre is köszönöm, ha válaszolsz, nagy segítség!!



2020. aug. 22. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%

Úszómester voltam, kolléganőm pedig élelmiszermérnöki diplomával úszómesterkedett velem. Ráadásul nagyvárosban lakott.

Szóval nem hiszem, hogy mindenkinek sikerül ezzel elhelyezkedni.

2020. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem bárhol el tudsz vele. Én csak az msc-t csináltam élelmiszeripari területe már az 1. év végen kaptam elég jó pozícióba állást az élelmiszeriparban. aitt is a legtöbb ember elelmiszermernokkent végzett és sok olyan csoporttársam volt, aki bsc-n aht végzett és mind a szakmába dolgozott már msc mellett
2020. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 2. Kommentelő, te melyik országrészen dolgozol?

Milyen nyelvtudásod van, és mennyire használod a mindennapok során?

Mit csinálsz egy átlagos napon?

2020. aug. 22. 13:44
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Angol középfokúm van, nem igazán kell használni, max. passzívan, mert elég sok külföldi beszállítónk van, e leveleket kapunk olykor angolul, vagy alapanyag specik stb.

Én laborban dolgozom, elég sok féle mindennapi teendők vannak, min. ellenőrök munkájat menedzselni, monitoring tervet tartani, nyomonkövetési teszteket csinálni, vállalatirányítási rendszerben naprakészen tartani a ránk eső részét, auditokra készülni/részt venni, reklamációkat kivizsgálni dtb. stb.


De dolgozik nálunk műszakvezetőként, technológusként, fejlesztőkent is aki elelmiszermernokkent végzett. Igazából szerintem barmelyik területre lehet ezzel menni, csak egyéni fejlődés kérdése, hogy mi erdekel

2020. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Jah az lemaradt, hogy Bacs-kiskun megyében élek
2020. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

El lehet helyezkedni, az már kérdéses, hogy érdemes-e, a mérnöki szakok közül ez az egyik legjobban alulfizetett. Nem jó választás. Melózhatsz vele sokat, gyárak vezetési részlegén főleg, de minek? 250 nettóért és utazol vele? Egy sima okj-vel is keresel ennyit és nem kell ehhez egyetemre járni.


Ha ilyen szinten vagy matekból és fizikából, hogy elvégezz egy ilyen szakot, mert ezek aztán vannak itt dögivel, akkor már jobban jársz valami más iránnyal. De még dietetikusként is jobban keresnél, mint ezzel.

2020. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Én ennél bőven többet keresek annál, gyanítom a főnököm is még nálam is, a többieket passzolom, nem is érdekel. Mindenki annyit keres, amennyit megérdemel, ha te 250ezret, akkor annyit kapsz
2020. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem, én kiszálltam ebből. Igazad van, mindenki annyit keres, amennyit megérdemel. Többet keresek, és megérdemlem, mert mást tanultam és tettem érte. Ezen a pályán ez nem sikerült volna. Hogy neked igen, hát, legyen így, tegyük fel, hogy igaz.
2020. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

Persze, magyarázd csak bele, hogy ebben a szakmában sz.rul keresnek, miközben nem is ismered, mert nem is tanultad és sosem dolgoztál benne :)

No azért nem hallgattam annó a gyk-s valaszokra, mikor palyavalasztasnal figyeltem a válaszokat, mind ilyen okostojás károgó, most akkor nem csinálnám azt, amit szeretek, nem dolgoznék az álommelómban és nem keresnék jól, csak mert szerintük ez a szakma sz.r.

Nem mintha nem az élelmiszeripar lenne az egyik legjobban fejlődő ipar, neeem

2020. aug. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Tanultam és dolgoztam benne és nem volt jó. Hogy neked ez sértő, sajnálom. SZerintem ez egy szr irány és attól, hogy névtelen fórumon egy ismeretlen hangoskodik, nem fog megváltozni a véleményem, mert erősebb, amit megéltem ezáltal. Neked lehet, hogy álommeló, már, ha igaz, amit mondasz. Nekem szr volt, ennyi.
2020. aug. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!