Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi az ÉLELMISZERMÉRNÖK...

Tulpe kérdése:

Mennyi az ÉLELMISZERMÉRNÖK diplomamunkaerő-piaci értéke?

Figyelt kérdés

Óvodapedagógus vagyok, és bár nagyon szeretem a szakmám, a jelenlegi pedagógus fizetések mellett, kénytelen vagyok más irányba indulni.


A SZIE - ÉTK élelmiszermérnök szakát néztem ki a szakleírások alapján. Szeretnék alaposan utánajárni a dolognak, mielőtt meghozok egy ekkora döntést.


Mennyire nehéz teljesíteni a követelményeket?

Én munka mellett csak levelező szakra tudnék járni. Mindig jó tanuló voltam, jól sikerült az érettségi, és a főiskolán is kitűnő voltam, de ez eléggé más irány. Szerettem a kémiát, bioszt, matekból erős négyes voltam. Így teljesíthető lehet?


Vélemények, tapasztalatok a SZIE-ÉTK-ról?


Mekkora a szakma értéke a munkaerő piacon? Egyáltalán hol lehet elhelyezkedni ezzel a végzettséggel?


Ha jól értem a leírasokból, akkor egy A és egy B szakirányt lehet választani. Merre érdemes specializálódni?


Hol lehet teljesíteni az utolsó féléves gyakorlatot? Nehéz helyet találni? (Budapest, Törökbálint, Budaörs...)


Akik már végeztek, el tudtátok helyezkedni a szakmában?


Pontosan mit csinál egy nap egy élelmiszermérnök? (Tudom szakiránytól is függ, de sehol nem találok erről információt az interneten)


Milyen fizetésre lehet számítani ezzel a végzettséggel? (Olvastam a fizetesek.hu-t, de nem tudom elhinni azt az összeget...)


Előre is köszönöm, ha válaszolsz, nagy segítség!!



2020. aug. 22. 11:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Itt egyedül te hangoskodsz és beszélsz sértődötten. Sajnálom, hogy nem voltál jó a szakmában és ezért kihullottál, de ez nem a szakma hibája, hiába is prábalod ezt állítani ilyen dedó stílusban
2020. aug. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
35%
:D Te most erre rákattantál? Miért? Szerinted jó, szerintem nem. Ez ennyi, nincs benne több. :D Te jó ég, és én vagyok dedós? :D Mert szerinted csak azért lehetett nekem rossz a munkahelyzetem, mert nem voltam jó és kihullottam :D és én vagyok dedós? :D Bocs, de ez már szánalmas egy felnőtt embertől.
2020. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%
Ha szánalmasnak érzed magad, akkor minek kommentelsz ide? Ki kivancsi erre?
2020. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%
Kicsit laikus vagyok, szerintem el lehet vele helyezkedni, viszont kevésbé könnyen mint a villamosmérnökivel, gépésszel.
2020. aug. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Arról esetleg tudnátok írni, hogy milyen specializációt érdemes választani és hogy önmagában az alapszak elegendő -e, vagy feltétlenül szükséges a mester is?

2020. aug. 23. 10:18
 16/22 anonim ***** válasza:
10%
Kérdező más mérnök szak kilőve? Mert még ha el is lehet vele helyezkedni, villamos, gépész erősebb diploma. Mérnökinfó végképp.
2020. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Igazából ez a terület érdekelne, éppen a a szimpatikus benne, hogy olyan szerteágazó, kémia, biológia, fizika...

Plusz a többi mérnök szaknál több a matek. Félek, az már sok lenne...

Utolsó kommentelő, te élelmiszermérnök vagy?

2020. aug. 24. 21:46
 18/22 anonim ***** válasza:
25%
Én nem vagyok élelmiszermérnök, csak mondhatni testközelben vannak a mérnökök. Azaz lesznek szeptembertől, tehát én is utána nézek ennek annak. Mondjuk az igaz, hogy sok a matek, viszont aki bírná az élelmiszermérnök szakot, szerintem a többit is. Én nem mennék oda, mert nem olyan erős szerintem mint a villmaos, gépész. Nekem nem is tetszik annyira az a terület, neked biztosan, viszont nekem nem tűnik a legpiacképesebbnek. Kérdezd körbe azokat akik ott végeztek. Én annyira nem értek hozzá, viszont nem tűnik nekem olyan piacképesnek, mint a másik kettő. Szóval nézz utána, én ezt látom.
2020. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

Laikus vagyok.

Pincérként dolgoztam pár hónapot, a munkatársam szintén élelmiszermérnök volt, és hónapok óta "keresett" állást.



Bár biztos vagyok benne, hogy nem csak a szakmáján múlik...

Nem a dolgozós fajta, életképtelen, és jól elvan ő így is.



Szóval valószínűnek tartom, hogyha valaki jó benne, és van ismeretsége+ keres is munkát, akkor valamilyet biztos talál.

2020. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
17%
valamilyet biztos, csak a gépész, meg a villamos valszeg még jobbat.
2020. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!