Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri gyógyszerésznek tanulni?

Megéri gyógyszerésznek tanulni?

Figyelt kérdés
Valaki tudna mesélni milyen gyógyszerésznek lenni? Mennyit lehet vele keresni? Mennyit kell dolgozni? Milyen nehéz az egyetem?

2020. aug. 23. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Alig van szakma amit érdemes lenne tanulni, már ha itthon is akarsz benne elhelyezkedni.
2020. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
A nehézség attól függ, hogy mennyire van tehetséged a kémiához. De megéri, könnyű elhelyezkedni vele.
2020. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Itt a SOTE-n nagyon nehéz, vidékin is gondolom nehéz, arról nem hallottam annyit, de valamennyivel szerintem a tanárok hozzáállása miatt teljesíthetőbb. Első két év nagyon alapozás, így az nem annyira tetszett, mintha nemis egészségügyi pályára mentem volna, harmadév volt a legnehezebb, de akkor már szerethetőbb, szakmaibb tárgyak vannak. Most leszek negyedéves, azért remélem már könnyebb lesz :)
2020. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Jézusom. Egy újabb öntelt pesti, aki szerint csak az ottani egyetemek elég színvonalasakml
2020. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pont az ellenkezőjét írtam, ha nem lennél ennyire önző észtrevehetnéd is: hol írt vki a színvonalról, attól méghogy vmi nagyon nehéz nem biztos, hogy a színvonal is az, pl a tanár szigorú és buktat, gondolok pl itt a szerveskémiára, ahol a beugrón volt hogy 20 ból 5en mentek át, míg ugyanúgy Szegeden pl a beugrón nem szemétkednek a feladatokkal, s simán átmegy az illető. Sajnálom, hogy félreértetted.
2020. szept. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Egyem a szived, Szegeden nem szemetkednek a szerves beugron? XD

Bemutatom Kiss Lorand professzor urat, gyere at nyugodtan vizsgazz le nala. Nalunk a 20bol 5 meg egesz jo arany szigorlaton.


Orulok ellenben hogy negyedevtol mar konnyebb lesz a kepzesetek, sajnos Szegeden otodev utolso napjaig szopatnak, foleg hatastanon, ami nalatok barati a mienkhez kepest. Ezt onnan tudom, hogy nagyon sok pesti gyogyszereszhallgato baratom volt,es ok is csak neztek, amikor meseltem.


Ha oktatoi hozzaallasrol beszelsz, akkor azt kizarolag sajat tapasztalatbol tedd. De biztosan ismerhetsz par olyan hallgatotarsadat, aki szegedrol pestre ment tanulni, es szemelyesen meseltek, gondolom, ha mar ilyen biztosra allitod. Szegedre viszont tobben is lejonnek pestrol a jobb jovo erdekeben, hat hadd ne mondjam, hany embernek valt be ez a szamitasa. Volt aki vissza is ment pestre inkabb. Tanterv szerint egyik sem tudott tovabb haladni, volt aki otthagyta a kepzest inkabb.


Egy Szegeden vegzett gyogyszeresz.


De hogy erdemben js valaszoljak a kerdesre. Megeri, nagyon sok lemondassal jar, es gyogyszereszhallgatokent nem csak felevente masfel honap a vizsgaidoszak, hanem a teljes 5 ev. Folyamatos szamonkeresek, amik nem a legkorrektebbek, tobbnyire arra kivancsiak, hogy mit nem tudsz, nem pedig arra, hogy mit tudsz, keresik, hol kossenek a feleletedbe, es ha a legaprobb elbizonytalanodast felfedezik, beleallnak, es megbuktatnak. Ez az oktotok 70%at jellemzi kb Szegeden, a maradek 30% korrekt es nem a buktatasra hajt.


Patikaban kezdokent is kereshetsz kb 300 nettot, az iparban kicsit kevesebb a kezdofizetes, de eveken belul meghaladja ezt. Mind az iparban (poziciofuggo), mind patikaban van munka boven. A patikara a valtott muszak, hetvegi munka es az ugyelet jellemzo, szoval nem egy hetkoznapos 8-16ig tarto allasrol van szo. A patikaban feladatod a labormunka, mindenfele dokumentacio keszitese, asszisztensek munkajanak koordinalasa, kabitoszerekkel kapcsolatos teendok, kapcsolattartas orszagos szervekkel (EESZT, NEAK, HUMVO stb). Emellett expedialnod is kell, azaz a betegnek gyogyszert es a hozza kapcsolodo informaciot kiadni. Szerencsesebb patikakban az asszisztensek vegzik, de sok patikaban a gyogyszeresznek is be kell segitenie a polcok feltolteseben, arut atvenni pakolni, gyogyszerlejaratot figyelni, a gyogyszereket FEFO elv szerint rendezni. Vannak patikak, ahol lehetoseg van gyogyszereszi gondozasra (ehhez kulon engedely kell), ott dokumentalt modon lehet betegtanacsot adni egy erre eljulonitett helyisegben.


A vegzettek 90%a patikaban helyezkedik el.

A maradek 10% pedig megtalalja a helyet a gyogyszeriparban, kozmetikai iparban, orvoslatogatokent, torzskonyvezokent, kutatokent, fejleszto technologuskent, klinikai farmakologuskent, stb. A lehetosegek tarhaza gyakorlatilag vegtelen.

2020. szept. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
3ad évet sztem, ha nem lett volna vírus meg se tudtam volna csinálni, de így is az évfolyam kb harmada ment augusztusban vizsgázni, még nálam jobb tanulók is, szerencsére én pont kész lettem. Én Pécsre vonatkoztatva írtam, oda jár az egyik osztálytársam, eggyel alattam, de sokkal több szabadidejük volt. Nekünk most csináltak új kurrikulumreformot, mert annyira nehéz volt a harmadév, de most a második év lett pokoli nehéz: egyszerre szerves, bikém, immun, analitika, fizkém, élettan. Szerves beugróra még a legjobb tanulók is kb 3 hetet készültek, én is, 20ból 5en mentünk át. Tőletek hoztak mintafeladatokat, s nektek, ha jól láttam úgymond típusfeladatok voltak, sokszor ismétlődött, nálunk nagyon nem... Egyébként nem a vidékin volt a hangsúly, tudom minden gyógyszerészkar nehéz. De tanáraim is mondták, hogy azért vidéken vmivel könnyebb, kedvesebbek, menjetek le nyugodtan oda, ha vmi nem tetszik... Hatástan nálunk 2 féléves, most terjeszették ki 3 félévre, annyira nehéz(de nekünk még nem) , s nálunk pont egy vidékis mondta, aki Pestre jött át tavaly(negyedéves) , hogy náluk több év volt, így az könnyebb. Nem kéne sztem ezen ennyir veszekedni. Egyébként tényleg könnyebb a negyedév nekünk? Nektek hogy vannak eloszlatva a tárgyak?
2020. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Hat figyelj, ha erdekel, nezz utana, elerheto neten, en ismerem a sote kurrikulumat. Nem konnyebn. De nem is nehezebb.

A hatastan nelunk is evek ota 3 felevre van szetosztva, az fixen jobban szamon van kerve tolunk viszont. Tudom, rengeteget beszeltem sotesokkal, es mondtak, hogy ev vegi teszt van es az sem tul vegletekbe menoen ker szamon. Nalunk havonta egy teszt, ahol az utolso utani kontraindikaciora, interakciora es adagolasi modra is kepesek rakerdezni. Nem volt mindig ugy ez, az utobbi 2 evben ment el az eszuk a kedves oktatoinknak e teren. Egy rossz valasz nullazza a feladatot, de ha nem karikazol eleget, akkor meg nincs meg a 70% a ketteshez. Szigorlati beugron pedig 80% a kettes hatara.


A csuszas szegeden sem idegen. Viszont az augusztusi vizsga igen. Mert nakunk fasult a vezetes es nem gajlando nyitni erre. Szoval ebbol a szempontbol is kap a sote kedvezmenyt, potlasi lehetoseget, ami igazan konnyit az elorehaladason, leven, hogy mindne kepzohelyen ugyanaz a szigoru elofelteteles mintatanterv van. Csak az a nem mindegy, hogy egyaltalan kapsz e potlasi lehetoseget. Oszinten szerinted videki egyetemen nem kezsul az ember 2-3 hetet egy szigorlatra? Na mindegy en be is fejeztem, a sznobizmust szepen beletek nevelik az olyasfajta mondatokkal, hogy "tessek videkre menni, ott konnyebb". Semmi massal. Ezzel nevelik beletek. Es a soraidbol látszik a faszmeregetes, mar bocsanat a vulgaritasert. Legkozelebb ha velemenyt kernek toled, akkor a sajatodat ird, ne pedig spekulaciot, hogx ezt meg azt hallottad mas kepzohelyekrol. Ird le a sote dolgsit ha segiteni szeretnel, mas egyetem lejarazasa nélkül.


Bar oszinten szivesebben ajanlom a sotet, mint szegedet az elmult 5 ev utan, mert nekem legalabb van osszehasonlitasi alapom. Minden jot.

2020. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, nem tudtam, hogy nektek is ilyen nehéz. De egy biztos szép szakmát választottunk! ;)
2020. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!