Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A helyemben újra leerettsegizn...

A helyemben újra leerettsegiznétek egy brutál rossz érettségi es szégyenérzet miatt(HOSSZÚ)?? Ha igen,hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Kegyetlen őszinteséggel: 36eves vagyok, egy rettentő rossz érettségivel a hátam mögött.


A bizonyítvanyban egy erős hármas történelem jegyem van, a többi tárgy 2-es lett, amik pont határon voltak.


Annak idején egy laza ember voltam, aki sose csinált hazit, nem tanult, lógott, érettségire se készült fel, raadasul a tanárok egyike sem szivlelt a lustasagom es trogersegem vegett... Semmi célom nem volt es legfőképp bele se gondoltam,hogy egyszer önfenntartó leszek es vinni kell valamire az életben. Sőt, szüleim se motiváltak, leszartak magasból. Ők az érettségiig se jutottak el, valahol az is “vigasztalt” mindig,hogy ugy se várnak el többet tolem sem.


22 evesen kitanultam egy szakmát es azota abban dolgozom. De rengeteget sikerült valtoznom 21eves korom utan. Lettek celjaim,es a középiskolai lustasagot szinte állandóan banom! Kövezem magam miatta!


A KATASZTROFALIS érettségim miatt nem merek pályázni jobb munkákat,ahova eleg egy érettségi, mert szégyenlem a bizonyítványom! Inkabb maradok egy helyen, csak ne kelljen kiadni a kezemből azt.

27evesen megszereztem a középfokú angol nyelvvizsgát. Még ha nem is hasznositom,de kellett a visszajelzés magamnak,hogy egy epp hogy kettes angol érettségi utan bennem több van.


Szeretnek egy uj érettségit szerezni es vegre merni palyazgatni es nem remegni,stresszelni, szégyenkezni, hogy amikor meglátják az érettségim a munkáltatók, es ram néznek, akkor kérdőjelekkel legyen tele a fejük,hogy megis ez az értelmesnek tűnő lany, kedves arccal,hogy lehet ilyen buta??!? Mert igen! Az érettségim alapjan butának is erzem magam, ugy erzem ez az alap műveltségi szintem, amit egy papír tükröz, es ez egy nagy nulla!! Nem csupan rossz jegyek, hanem tenyleg a bukás szélén álló jegyek azok.


Történelmet, magyar nyelv es irodalmat, valamint angolt szeretnek ujra letenni. Utanajartam, letehető ujra. Fizetnem kell.


Viszont ezer a kerdes es az aggály bennem!


36eves korom utan uljek be a 18evesek koze?

Egyáltalán munka mellett, fáradtan, fel lehet keszulni negy tárgyból?

Tanárt nem tudnek fizetni. Sajat magamat fel tudnam készíteni? Ez megis hogy menne?? Hogy lehetne kivitelezni?

Be lehet ülni érettségi felkeszitore? Vagy gondolom ha igen, az is fizetős.


Van köztetek itt olyan, aki szinten gyalázat rossz érettségi miatt szégyenkezik?


Volt olyan barátom, aki egyszer ralelt a bizonyitvanyomra es sokkot kapott, azt hajtogatta napokig,hogy o meg volt győződve,hogy a legrosszabb jegyem a negyes volt az erettsegiben.:( oltári ciki volt!

Azt hiszik,hogy a bájos arc mögött valami pedáns ember van, senki se tudja milyen link ember voltam. Csak ott, a szulovarosomban a volt osztálytársak, tanárok. Ezert se költöznek oda vissza. Total a hátam mögött akartam hagyni a középiskolás múltam.


Ujra erettsegiznetek,ha ti lennétek igy?? Van ertelme? Ez a szégyenérzet szerintetek is jogos? Joggal vádolom magam? Vagy keson jott a vagy,es a bátorság,hogy több szeressek lenni?



#érettségi #Felnott tanulas #Rossz erettsegi
2020. aug. 24. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Egy munkahelyen sem fogják nézni, hogy milyen jegyeket értél el az érettségin csak az érdekli őket, hogy van-e érettségid, hogyha követelmény. Az számít, hogy van-e vagy nincs. A továbbtanulásnál fontos csak a százalék a pontszámítás miatt. Ha felsőoktatásba akarsz menni érettségizz nyugodtan, de amúgy halál felesleges.
2020. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De bekérik az érettségit meg a legmagasabb iskolai végzettséget.

Munkaügyon is sose felejtem el, amikor előszor jartam erettsegi utan. Fénymásolas elott kinyitotta a hölgy, es végig futotta a jegyeimet. Akkor éreztem előszor,hogy ez halál ciki.

Mikor elhelyezkedtem a munkahelyemre, ott is bekérték es tiszta ciki volt átnyújtani a fenymasolasra!!


Nem utolso soron, ha pl.közalkalmazotti munkat pályáznék, ott feltétel,hogy csatolt erettsegi másolattal pályázz. Haaat, ott pedig szépen megnézi a munkaadó az eredmenyeidez, ha mar elotte van, na es a jelentkezokbol ugy válogat a beküldött bizonyitvanymasolatok gyanánt.

2020. aug. 24. 17:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmivel sem leszel tudásban előrébb vagyis hasznos tudásban azzal, hogy leérettségizel újra. Inkább valami szakmát csinálj helyette.
2020. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kegyetlen őszinteséggel mondom (nem olvastam el az egészet): nem kapsz új bizonyítványt, már örökké az lesz az érettségi bizonyítványod sajnos, olyan jegyekkel, amilyenek. Új érettségit tehetsz, de azokról csak tanúsítványt kapsz.
2020. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő kettesem és három hármasom van, semmi szégyellni való nincs ebben az rosszabb lenne ha nem is lenne érettségid amúgy tényleg nem érdekli a munkahelyeket hogy neked most rosszabb jegyed van csak az számít hogy megvan. Amúgy most csak azért akarsz újra érettségizni mert szégyenled vagy továbbtanulás végett?
2020. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
válassz olyan okj-t, amit szívesen szeretnél csinálni és azért van valami haszna is pl:informatika, gyógyszertári asszisztens, ápoló vagy lehet teljesen más, amilyen terület érdekel, s büszke lennél magadra, ha elvégeznéd :) Vagy ha egyetemre szeretnél menni, akkor sztem elég lenne két érettségit újracsinálnod esetleg emeltet(?), amit kérnek az adott szakon, s max még, ha van energiád, akkor még egy közép szintű érettségit újracsinálhatnál:)
2020. aug. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors es korrekt valaszokat!

Mar felkészültem,hogy sok lesz a troll es kigúnyolnak. De ugy latszik vannak rendes kommentelők, mint ti.


Igen, ennyire cikinek erzem az érettségim, még ahhoz is hogy palyazgassak vele. Folyton az van bennem,hogy nem is allnam meg a helyem egy jobb helyen, mert keves vagyok hozzá...

Talán a volt barátom gúnyos hozzáállása is ezt erősíti bennem,miutan szembesült a jegyeimmel. Neki volt diplomája. Mindig alattvalónak éreztem is magam mellette. Azota dugdosom a bizonyitvanyom es imadkozom,hogy az uj párom ne kérje el,ha egyszer akár csak vmi tema során előjön.


Óvodai dajka tanfolyamot vegeztem. De őszintén, folyton erzem a késztetést az ovodapedagogia felé. En csak egy hattermunkas vagyok, es hosszu évek ota ki sem szallok, megis ugy erzem,hogy egy csoportban is megállnam a helyem. De mindig “csak erzem”. Eddig nem mertem komolyabban elmerülni az ujra erettsegi gondolataban, csak teltek az évek es mindig azt hittem majd jobb lesz valami által az elet, es hogy onnan megyek nyugdíjba,mert ugyis elrepült felettem az ido. Volt egy beletörődés, de közben meg van egy eros vágy is,hogy kiteljesedjek es többre vigyem. De Aztan mindig elnyomom, ha ragondolok,hogy az elszúrt erettsegi keves egy diploma megszerzéséhez. Max egy uj okj.


5-ös! Lehet neked sokkal erősebb szazalekkal vannak a kettesek es harmasok. De nekem bukás közeliek. Annyira lúzer voltam érettségizokent! Te boldogultal az életben?

2020. aug. 24. 18:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Folyton az van bennem,hogy nem is allnam meg a helyem egy jobb helyen, mert keves vagyok hozzá..."


Nem az érettségi mondja meg, hogy sikerül-e helytállnod vagy sem. Most komolyan, attól hogy tudsz verset elemezni vagy nem vagy tudod Petőfi életutját vagy valami random irodalmárt attól jobb leszel az életben? Dehogy. A tananyag 90% tök felesleges. Ezen ne rágd magad. Munkahelyen is nagyon jól tudják, hogy felesleges. Papíron kell, hogy legyen, de nézegetni nem fogják, hogy milyen jegyeid vannak. Sőt a legtöbb esetben a HR-en sose nyitják ki azt a másolatot, amit adsz nekik, mert nem olyan munkakörben vagy. Egy diplománál már más a helyzet, de ott is csak azt nézik, hogy megvan-e vagy nincs, ahogy a szakmánál is. Ne legyen számodra ciki.



"Óvodai dajka tanfolyamot vegeztem. De őszintén, folyton erzem a késztetést az ovodapedagogia felé."


Akkor 2 tárgyból tessék érettségizni, az egyik emeltszintű legyen és ez pedagógia is lehet, aztán tessék óvodapedagógus szakra menni felsőoktatásba és utána 100%, hogy lesz munkád. Sokat nem fogsz keresni, de ha élvezed amit csinálsz akkor az a legjobb.


Nem kell mindenből újraérettségizned, csak 2 tantárgy kell, ami pontot ad.

2020. aug. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nekem Informatikai rendszerüzemeltető okj-m van azt nem tudtam hasznosítani eddig sehol mert ahová lehetne menni oda szakmai tapasztalatokat kérnek az meg nincs. Most amúgy egyetemen tanulok gazdaság és menedzsment szakon azzal valószínűleg lesz majd esélyem dolgozni de kitudja.

2020. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Óvodapedagógus az nagyon jó ötlet, igen vágj bele meg tudod csinálni, ráadásul nem is sok pont. Biztos sikerülni fog! Te is megérdemled, hogy jól érezd magad! :))
2020. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!