Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez így megfelelő döntés?...

Ez így megfelelő döntés? Munka vs esti érettségi.

Figyelt kérdés

A hely, ahol estin érettségizni szeretnék, csak a következő évben lehet, mert akkor indul esti, nappali tagozat megszűnik. Idén nem is volt meg a létszám. Már ismerem a tanárokat és gyors tempóban 1 perc séta.


Egy évet kellene várnom, míg odajutok.


Így tehát, van az az opció, hogy a volt iskolámba megyek estire, amit utáltam (szakmai rész), mert a diákok, élen egy cigány libával, megkeserítették az életemet, amiért nem vagyok olyan, mint ők (avagy "vezéregyéniség"). Félek, nehogy a volt osztálytársak közül estire menjen valaki. Igaz, három éve volt, de aggódok.


Így is ez van a legközelebb, amit még úgy ahogy ismerek.


Másik opció, hogy munkába állok egy éven keresztül. Ezt nem szeretném, egyébként is szeretném végre elkezdeni az érettségit.


Arra gondoltam, belekezdek az estibe a volt iskolámban, aztán ha nagyon xar a helyzet és megint lelkileg padlóra küldenek az ottani emberek, akkor dolgozni fogok és következő évben kezdem a szeretett iskolámban. Ha viszont békén hagynak, nincsen gond, akkor ott szerzem meg az érettségit. Magamat nyomorítani nem akarok. Apámnak mondtam a volt iskolámat és csak rázta a fejét, hogy két hetet nem bírnék ki, olyanok az emberek. Van benne igazság, ezért félek.


Ti mit tennétek?


2020. aug. 24. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Gondolom, elmúltál már húsz éves, ha esti érettségit szeretnél tenni és nem a nappali rendszerben tanulsz.


Van munkád éppen most? Vagy szeretnél dolgozni egyáltalán? Gondolom ez az esti érettségi heti 1, 2 nap elfoglaltságot jelentene az életedben, így mindenképpen a munkába állást javaslom. Feltételezem, nem ülnél otthon egy egész évet, hogy kiderüljön, tetszik e a mostani sulid vagy sem?


Általában, akiknek valamiért nem sikerül nappali rendszerben az első, ingyenes érettségi, azoknak ez a sorsuk, hogy dolgozniuk kell a tanulás mellett. Nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, mint 16, 17 éves tinédzserek.

2020. aug. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!