Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri felvenni a diákhitelt?

Megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 01:24
1 2
 1/13 anonim válasza:
94%
Tudnak otthonról pénzelni?
2020. aug. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
40%

Semmilyen hitel nem éri meg ha nincs rá szükség feltétlenül vagy ha nem vagy biztos abban hogy amíg a hiteled tart biztosan fizetni tudod 5-20 éven keresztül.

Tok mindegy milyen hitelről van szó, ennyi a lényeg.

Akik beszéltek nekem róla sokan megbánták és nem érte meg nekik.

2020. aug. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Barátnőm felvette, amikor kezdte a főiskolát, mert elég nagy távolságra ment, és nem akarta a szüleit terhelni. Később még emeltetett is az összegen. A főiskolát végül nem fejezte be, a hitelt még egy jó darabig törlesztenie kell, pedig több mint tíz éve, hogy felvette.
2020. aug. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Az diákhitel 1-re, 2-re vagy az egyszeri, fél milliós hitelre gondolsz? Mindegyik más felhasználású, más kockázatokat rejt magában.
2020. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Melyik konstrukcióra gondolsz?

Ha piacképes szak, akkor megérheti a DH2 ami kamatmentes és a tandíjat fedezi.

A másik nem igazán éri meg, mert szépen kamatozik az évek alatt...

2020. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ...

Én vettem fel diákhitel 1-et és 2-t is.


A szabad felhasználásút az első képzésem elején vettem és laptopra költöttem, 2 éven belül vissza is törlesztettem.


A kötöttet a harmadik képzésemre veszem fel folyamatosan, dolgozom is mellette, de az volt a biztosabb út. Azt is folyamatosan előtörlesztem. Mikorra végzek, nem lesz adósságom vagy csak minimális, hivatalosan viszont 2 100 000 + 200 000 ft hitelt vettem fel. De legalább egy jó végzettségért tettem és egy olyan gépért, ami kibírt mellettem 6 évet.


Az emberek indokolatlanul fosnak emiatt az egész miatt, pedig ha felelősségteljesen használod, sokkal stabilabb, mint azon pörögni, hogy sikerül-e félév elejére összeszedni elég pénzt és a tanulmányaidat elcseszni gürizéssel, hogy aztán még 2 félévet fizethess.


Korábban gondolkodtam azon is, hogy minden pénzt félreteszek és majdnem minden hitelt felveszek, mert ennél kedvezőbb hitelkonstrukciót nen fogok látni felnőttként. Végül nem volt bátorságom (meg konkrét célom sem, amire kellett volna a pénz), de pár milliót össze tudtam volna szedni.

2020. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jog-ra jelenkeztem ONK-ra. És eddig úgy volt, hogy a családom tud segíteni anyagilag. De sajnos nagyon sok dolog közbejött és nem biztos, hogy fognak tudni segíteni. Én nem értek ehhez egyáltalán. Amitől én félek diákhitel kapcsán annyi, hogy utána csak azért gürizek évekig, hogy vissza tudjam fizetni azt.
2020. aug. 25. 11:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztatlan képzés kb 3 millió forint. Vagy a szüleiddel fizetteted vagy te fizeted utólag, szerintem ugyanott vagy. Másrészt onnantól, hogy felvetted, tudod törleszteni és nem is muszáj az egész képzésre felvenni, csak egy-két félévre. Ha úgy volt, hogy a szüleid támogatnak, akkor valószínűleg ezután is igyekeznek majd beleadni. Tehát nem 3 millióról fogsz indulni.



De ha neked az jobb, 50ezret megkeresni havonta nem akkora dolog... Nagyjából annyit kell félretenned, hogy tudd állni a tandíjat.

2020. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Mit kéne kifizetni? Milyen céllal vennéd fel? Lakhatás? Tandíj? Kaja fizetés? Nem mindegy az se.


Amúgy a diákhitel 2 se kamatmentes. Van valamennyi kamat rajta (napi kamatozás, ha jól emlékszem) és az csak tandíjra fordítható. Érdemes előtörleszteni, mivel a kamatos kamat eléggé megdobja a tőkét. Diákhitel 1 szabadon felhasználható.


Osztatlan jog képzésre (5 év) nem biztos, hogy jó lenne. Azért elég durva adósság válságba tudja magát rántani az ember már az egyetemista évei alatt.


Szüleim példáából okulva, én soha nem vennék fel hitelt. De ez én vagyok. Te hogy érzed? Lenne biztos, jól fizető állásod az egyetem után (tudom, ezt nehéz 20 évesen megmondani)?


Szüleid nehezebb anyagi helyzete mennyire vészes? Biztos nem tudnak támogatni jövőre se?

2020. aug. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nos Budapestről költöznék le Szegedre így nem csak a tandíjra kéne a pénz. Nem tudom mennyire tudnék nappali tagozatosként dolgozni, nyílván ha van lehetőség akkor mindenképpen. Valamennyire tudnak segíteni a szüleim valóban, de nem szeretném le terhelni őket most anyagilag. Én is mindig azt mondogattam, hogy soha nem vennék fel hitelt. Arra van valamilyen mód, hogy önköltségesről átmenjek egy idő után államira?
2020. aug. 25. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!