Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri felvenni a diákhitelt?

Megéri felvenni a diákhitelt?

Figyelt kérdés

2020. aug. 25. 01:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van mód, igen, de ahhoz nagyon, nagyon jól kell teljesítened az egyetemen.


Minden évben tavasszal lehet átsorolási kérelmet benyújtani, tehát mindig két félévre szól a támogatás vagy a tandíj fizetés (őszi és tavaszi félév, ugye).


Erre szerintem ne számíts túlságosan. Én is az átsorolással szeretten volna intézni a dolgot, de mindig vannak nálam jobban teljesítők az egyetemen (ráadásul én első félévtől folyamatosan dolgozom egyetem mellett) ÉS amúgy is elég kevés embert szoktak átvenni (akik az állami támogatotton nem teljesítik a feltételeket és kiesnek onnan, azoknak a helyére pályázhatunk).


Most a korona vírus miatt kb senkit se raktak át fizetősre. Esélytelen volt átkerülni a támogatottra, épp emiatt. Szóval én már fizetni fogok a végéig (2 félév van hátra nekem), de az ösztöndíj lehetőségeket fogom átnézni a héten, hátha megtudok valamit pályázni.


Neked is ezt tudom ajánlani.

2020. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszönöm a választ:). Nem tudom mi, hogyan fog alakulni. Kezdetben igyekszem kerülni akkor a hitelt és tényleg csak akkor fogok rábólintani, ha úgy látom nem lesz más megoldás.
2020. aug. 25. 14:07
 13/13 anonim ***** válasza:
A szabad felhasználású diákhitel kamata 2%. Az infláció 4%.
2020. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!