Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri felvenni a diákhitel2-t?

Megéri felvenni a diákhitel2-t?

Figyelt kérdés

2018. febr. 9. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, milyen képzésre. Ha olyan szakot akarsz elvégezni, amivel reális esélyed lesz visszafizetni, akkor igen. Pl. egy pénzügy és számvitel szakra megéri. Egy olyan képzésre viszont, amivel az is komoly probléma lesz, hogy hol tudsz egyáltalán a szakmádban elhelyezkedni, nem javaslom, mert ugyanott fogsz tartani, mintha diplomád se lenne, de legalább van másfél millió forint adósságod alsó hangon.
2018. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nagyon lutri, bármely szakra is mész...pl van olyan orvos- ami ugye nem büfé szak és piacképes - ismerős aki miután végzett nem tudott elhelyezkedni, mivel nem orvosdinasztia tagja, így kiment külföldre és lassan már 10 éve ott dolgozik. Akármilyen szakról beszélünk sok tényezős, hiszen nyilván nem csak te egyedül végzel az egyetemen pláne nem az országban. Szóval vagy kockáztatsz és bejön vagy tényleg adtál a sz.....nak egy pofont!


Én sose vennék fel hitelt....

2018. febr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs más megoldás és piacképes a szak, akkor igen - de csak akkor.
2018. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Kedves #2-es! Ha az ismerősöd külföldön dolgozik orvosként, úgy gondolom, hogy nem fog gondot okozni neki a diákhitel visszafizetése. :) Vagy valamit félreértettem?
2018. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es!


Csak példának írtam, ő nem vett fel diákhitelt, csak arra hoztam példának, hogy nem tudott elhelyezkedni és orvosi diplomával is arra kényszerült, hogy Írországba menjen dolgozni. Tehát pl elmegy a kérdező villamosmérnöknek felveszi a diákhitelt..elvégzi és erre írtam, hogy lutri, mert sok tényezős story, hogy lesz-e állás stb. Erre pl orvos ismerős.

2018. febr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5ös, hát nem tudom, férjem orvos, és még a rezidensképzés alatt kérdezték hogy nincs-e kedve ott maradni. Ugyan így volt az összes csoporttársa is.


Kérdező: igazuk van a többieknek, nem mindegy mi a szak.

2018. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Pénzügy és számvitelt szeretnék tanulni Szegeden, erre venném föl.
2018. febr. 11. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!