Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem az alapozó tárgyak...

Ha elvégzem az alapozó tárgyakat, akkor jelentkezhetek olyan mesterképzésre, amire egyébként nem jelentkezhetnék?

Figyelt kérdés
Lehet hülyén fogalmaztam, elmagyarázom. Szóval járok egy alapképzésre egy éve, de úgy érzem több értelme lenne villamosmérnök msc-t csinálnom, viszont nem jelentkeznék újra villamosmérnök bsc-re. Ha megcsinálom az alaptárgyak bizonyos részét, ami elvárható a mesterhez (úgy tudom ilyenkor nem kell az összes tárgy, ráadásul van némi átfedés is a tárgyainak között), akkor felvételizhetek majd villamosmérnök MSc-re? Volt valaki hasonló helyzetben? Lehetséges az ilyesmi?

2020. aug. 29. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Általában igen, ez a bolognai rendszer lényege. Általában a felvételi szabályzatban le van írva mely szakok fogadhatók el, legalább részben kreditbeszámítással. Az a legtisztább, ha az adott szak to-ján érdeklődsz
2020. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Csak akkor, ha az alapod elfogadott bemeneti feltétel.
2020. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a mesterképzés minimum feltétele egy alap BA/Bsc diploma, akkor hiába próbálod elfogadtatni a kreditjeidet, mivel nem rendelkezel egy alapvető belépési feltétellel, akkor bukta. Melyik egyetem? A felvin ott van a mesterképzés bemeneti követelménye. :)
2020. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Pl nézd meg a linket, amit küldtem. A lap aljára ha legörgetsz láthatod, hogy a felvétel beugrója egy felsőfokú oklevél, vagyis diploma.

2020. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet átugrani a szinteket. Akkor sok szak esetében jó nagy katyvasz lenne... amellett hogy semmi értelme nem lenne.
2020. aug. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!