Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelentkezhetek pótfelvételis...

Jelentkezhetek pótfelvételis eljárásban mesterképzésre, ha nyelvvizsga nélkül kaptam meg a diplomámat?

Figyelt kérdés

A mesterszak követelményeinél nem látok hasonló információt csak hogy plusz pontot jelent a nyelvvizsga.

Szóval vajon létezik hogy a nyelvvizsga nem bemeneti követelmény mesterképzés esetében? :)


2020. júl. 19. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Fogalmam sincs
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Igen, nem minden mesterre követelmény a nyelvvizsga, ahol igen azt külön feltüntetik.
2020. júl. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jó lenne... 🙂 Köszönöm!!
2020. júl. 19. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
De azt ugye tudod, hogy a mesterdiploma megszerzéséhez általában nem elég egy középfokú nyelvvizsga? :)
2020. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
De a lényeg az általában :D nem értem miért pontoztátok le a válaszom. Tényleg nem bemeneti követelmény minden mesterre a nyelvvizsga. A diploma a követelmény de az meg megvan a kérdezőnek. Lehet hogy az adott mesteren kimeneti követelmény a nyelvvizsga, de arra van még legalább két éve hogy megcsinálja :))).
2020. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a #3-as választ és nem pontoztalak le, mert valóban nem bemeneti követelmény.

Viszont két év alatt megcsinálni két középfokút vagy egy felsőfokút nem könnyű, főleg úgy, hogy évek alatt nem sikerült teljesíteni egyet sem. De persze ezt a kérdező tudja, csak felhívtam rá a figyelmét.

2020. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de nem tudjuk hogy milyen szakról van szó. Pl én matek Bsc után (egy középfokú kellett volna a diplomához, most ugye nem kellett) megyek survey statra, ahova a bemeneti egy közép angol komplex és ennyi. Nem várnak el több nyelvvizsgát.

Egyébként persze abban igazad van, hogy két új nyelvet két év alatt középre felhúzni egyetem mellett biztos nem jó és könnyed mulatság. De azért egy közepet meg simán lehet hozni.

2020. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem vártak egy középnél többet, pedig már lassan végzek a mesterrel
2020. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szociálpedagógia mesterszakról van szó. A kimeneti követelménynek legalább egy középfokú nyelvvizsgát írnak. Szóval ígyis úgyis nyelvvizsgát teszek ha felvesznek. :)
2020. júl. 19. 18:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!