Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan férfi fodrász...

Van olyan férfi fodrász tanfolyam ami nincs érettségihez kötve?

Figyelt kérdés
Ha igen hol? Mennyibe kerül?

2020. aug. 30. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Biztosan van, viszont én sem szivesen ülnék be olyan 'alá' aki egy érettségit sem tud elvégezni.
2020. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Úristen, az érettségi a leghasztalanabb dolog, amit valaha életemben elvégeztem. Ha visszamehetnék az időben szakmára mennék, aztán két éves estin letenném az érettségit. Négy éven keresztül azt hallgattam, hogy nem lesz meg, félévig stresszeltem, aludni nem tudtam, hányingerem volt állandóan, pànikrohamszerű tüneteim voltak, kirohanàsaim, nem lehetett hozzám szólni, fizikailag fájt mindenem, állandóan fáradt voltam, és álmos, mindenkivel veszekedtem, igen ennyire ràgörcsöltem az érettségire. És simán meglett minden (kivéve a matek, ugyan az is meglett, de az nagyon megizzasztott). Aztán mire elvégeztem, már nem azt hallgattam, hogy "nem lesz meg", hanem azt, hogy "felesleges volt megcsinálni, ezzel nem fogsz sehol munkát kapni!". Igaz lett! Beszélek nyelvet, értek valamennyit a számítógépekhez(informatika iskola), van szakmám, és nincs munkám! Sorra meg nem megyek! Úgyhogy marad a tanulás, hamarosan végzek a második szakmámmal, jövő nyáron kezdem a harmadikat, de filózok, hogy most ezzel a szakmàval párhuzamban elkezdek egy másikat is.

Úgyhogy ez baromság, az érettségi egy bohóckodás, tedd le estin, ha nagyon akarod(estin ledaràljàk gyorsan, jófejek, ha nem értitek elmondjàk nektek tízszer, dolgozatnàl segítenek, érettségire viszont mégis lesz tudásod, mert nekem a nappali semmilyen tudást nem adott).

Egy érettségit egy óvodás is le tud tenni, mégis azt hallgatod alapesetben négy évig, hogy NEM LESZ MEG, HÜLYE VAGY! Magyar, töri józan paraszti ésszel megvan, a választható lehet informatika, ami szintén pofon egyszerű, az angolra meg matekra kell kicsit tanulni, de angolra felkészülsz online tananyagból, meg a matekhoz is van mateking. És pont ezért, amiért ilyen könnyű nem ér semmit. Régen talán ért valamit, ma már egy wc-s néninek is érettségi kell nyelvvizsgával, meg három jogsival. Ismerősöm jelentkezett sorra, van szakmája meg érettségije, és visszadobták a magyar önéletrajzàt, angolul kellett megírnia. Jelenleg itt tartunk.

Ha nyolc általánosod van, akkor legalább lemész a munkaügyibe, és benyomnak egy ingyenes képzésre, érettségivel már túlképzett vagy, munkára viszont meg kevés a "képzettséged".

2020. aug. 31. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értettük egymás nézőpontját. Szerintem is egy érettségit az emberek 90%-a megterhelés nélkül le tud tenni. Viszont az, hogy kialakuljon a megfelelő háttértudás a társálgáshoz más emberekkel ( ne az legyen hogy szia mizu semmi) és meglegyen a kellő alapműveltség, ráadásul legalább 4 évig értelmiségi emberekkel (tanárok) vagy összezárva akiktől ragad rád valamilyen gondolkodni vágyás és tudás szerintem elengedhetetlen.Egy szimpla okj-s szakma vagy szakmunkás megtanít a szakmádra de arra hogy mi alapján add le a szavazatod a váasztáson arra már nem, az ilyenek miatt lehet szavazókat venni egy zacskó tésztával.Nem becsülöm le a kétkezi munkásokat, sőt tisztelem mivel én nem szívesen dolgoznék végig fizikai munkában napi 8-10-12 órát x éven át. Ráadásul az emberekre rá is fér, enélkül jogosítványt sem adnék mivel szerintem az ősemberek akiket valamilyen istenhátamögötti helyen átrúgdostak általános iskolában és egy félig elbontott szétrohadt kocsival ölnek embereket nem hiszem hogy meg van a kellő mérlegelésük.
2020. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Visszakanyarodva a témához. Igen lehet viszont a tudást később értékelni fogod, akik beülnek a székedbe is értékelni fogják hogy erről is tudsz mesélni ráadásul csak több leszel miatta. Ha van időd és lehetőséged ne szalaszd el. A hol és mennyiértre nem szívesen googlézok rá mivel nem adtál meg címet hogy hol keresed az oktatást (nagyjábol). És nem hiszem hogy fél magyarországon át szeretnél utazni emiatt. :)


( Egyébként egy 19 éves egyetemista hallgató vagyok, azért írom le hogy ne azt gondold hogy egy 40+ - os ember tágítja a fejed.

2020. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jajj semmi baj ezzel, én leérettségiztem már, az unokatesómnak keresek ilyen képzést mert neki nem megy az érettségi de ezt a szakmát nagyon szeretné.

(Én már el tudtam helyezkedni rögtön érettségivel, az se árt ha kicsit életrevaló is vagy, nem mint aki már rögtön egyetemre megy és azt sem tudja mit vállal be, meg úgy magának soha nem intézett el semmit. Én érettségivel pár évig dolgoztam, szakmáztam, majd egyetemre mentem)

2020. szept. 1. 13:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyetemen is vannak hülye gyökerek meg nagyon jófej okos emberek is, a munkaerőpiacon még most többre értékelik a diplomát, de ha felvesznek és egy selejt vagy nem leszel ott sokáig. (Azokat a szakmákat leszámítva ahonnan elengedhetetlen. Meg ugye ez a papír egy tudás szintet feltételez, de nagyon sok mindenkinek sajnos csak a pénze volt elég hozzá)
2020. szept. 1. 13:51
 7/10 A kérdező kommentje:
(És nyugi nem a tescoban dolgoztam suli után;)
2020. szept. 1. 13:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem leszólni szerettem volna, én sem pénzzel kerültem be nehogy azt hidd. Elég sokat melózok és is mellette hogy tudjam fizetni a sulit de valamit valamiérrt :)
2020. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jajj tudom, nyugi, remélem nem ez jött át neked, minden oké. Remélem jól bírod és jól vagy, és csak olyan dologért csinálod ami számít és megéri neked. Sok sikert vele :)
2020. szept. 2. 18:03
 10/10 anonim válasza:
Öngyújtó válaszaira szeretnék reagálni. Attól mert nincs valakinek érettségije, nem jelenti azt, hogy segghülye, mint ahogy azt sem, hogy kapanyél kilóg a szájából olyan paraszt. Csak esetleg nem volt rá lehetősége, vagy úgy gondolta felesleges. Nekem nincs érettségim, viszont van 3 szakmám. Az édesanyámnak van, és mégis hosszú éveken át kellett a takarító szakmát gyakorolnia... Sokat hallgattam tőle, hogy érettségivel takarítónő. Nem élünk 200 évig, hogy fölösleges dolgokkal töltsük az időt. Egyébként meg ugyan mondd már meg nekem kérlek mi a jó fene köze van annak az elméleti tudásnak ahhoz milyen ügyesen tudsz hajat vágni? Mert szerintem a világon semmi. Vagy ügyes vagy él lelkiismeretes abban amit csinálsz, vagy ügyetlen és hanyag. Nem a te kis díszes érettségi bizonyítványod fog téged tehetséggel felruházni. Amit különben le tudsz tenni csupa kettessel is, és aminrk a holt információit kb 10-15 éven belül úgyis elfelejted. Ez egyszerűen egy életet megnehezítő feleslegesen elvárt dolog. Nem vagyok én semmivel sem hülyébb vagy bunkóbb nálad csak azért mert nincs egy jó kis érettségim. Ja és még 40+os is vsgyok. Azt hiszem megyek is és lehúzom magam a wc-n.
2023. ápr. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!