Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek meg ahhoz, hogy...

Mit tegyek meg ahhoz, hogy külkereskedelmi karra menjek később továbbtanulni? Mi a külkereskedők pontos feladata? Milyen a kar? (MI LEGYEK HA NAGY LESZEK?)

Figyelt kérdés

Nekem az is jó ha valaki küld valami ehhez hasonló cikket.:)

Most vagyok fakultáció választás előtt és eddig mindig is gyógytornász vagy pszichológus szerettem volna lenni, de a nyár folyamán ez valahogy megváltozott.

Megtetszett a külkereskedelem, de nem az, amit csinál egy külkereskedő, hanem lehet inkább az vonz, hogy ha olyan cégnél helyezkedek el később akkor lehet utaznom kell ide-oda... Ami tetszene.:)

Most próbálok minél több információt összegyűjteni hogy könnyebben döntsek.



2020. szept. 1. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha csak az utazás miatt választanád, akkor nem biztos, hogy jó ötlet... Ki tudja, hogyan alakulnak a dolgok az elkövetkezendő években a járvány miatt...


Amúgy benne van a szakma nevében: külföldről vásárlás ill. külföldre eladás. Azaz kereskedelem más országokkal. Ehhez rengeteg adminisztráció szükséges, plusz levelezés, telefonok, egyéb kapcsolattartás a külföldi partnerekkel. Vámügyintézés, engedélyek (ha olyan típusú árucikkekkel foglalkozol), gazdasági ismeretek, stb. stb.

2020. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként hasznos, ha megnézel pár ilyen álláshirdetést. pl

[link]


Általában le van írva, hogy milyen feladatok várnak a jelentkezőre.

2020. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2020. szept. 4. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!