Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó ötlet lenne kihagyni újra...

Jó ötlet lenne kihagyni újra egy évet, mielőtt továbbtanulok?

Figyelt kérdés
Idén fogok végezni az alapszakomon és abban biztos vagyok, hogy szeretnék még tanulni valamit. Most van is rá lehetőségem, még fiatal vagyok, még nincsen semmi kötöttségem, a családom támogat, még vannak állami féléveim is stb., szóval mindezt szeretném kihasználni. Viszont nagyon sok ötlet kavarog a fejemben, ez is érdekel, az is érdekel és közben még mindig nem tudom, hogy milyen terület állna hozzám a legközelebb vagy mivel szeretnék majd foglalkozni. Emiatt felmerült bennem, hogy lehet adnom kellene még magamnak egy kis időt és csak azt követően továbbtanulni, mivel most már nem szeretnék újra belefutni olyanokba, hogy mégsem tetszik, nem megy, nem vagyok benne biztos stb. Úgyhogy egy évet elmennék külföldre önkéntesként dolgozni, mert akkor tudnék nyelvet gyakorolni, kipróbálhatnék több dolgot, megismerhetnék új embereket stb. és ezt hasznos tapasztalatnak tartom, ami lehet segítene. Dolgozni még nem szeretnék elmenni, mert a végzettségemmel nem kapnék olyan munkát, ami bármi jellegű fejlődést is jelentene. Valamint azt sem szeretném, hogy csak a tanulásnak szenteljem az időmet és pl. nyelvet tanuljak itthon vagy új érettségit csináljak stb., mert a gimi után ezt tettem és inkább hátránynak érzem most.
2020. szept. 3. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt írod a kérdésedben, hogy újra?


Ha még nem tudod, mi érdekel igazán, akkor menj el dolgozni (hiába írod, hogy a végzettségedel nem kapnál olyan munkát, ami a témába vág).

Dolgozni jó dolog. Megtanítja az embert bizonyos dolgokra. A pénzre is máshogy fog nézni, amit ő keresett meg. Dolgoztál valamit az egyetem alatt?


Próbáld ki magad különböző területeken, munkakörökben. Abból tanul igazán az ember.


A külföldi önkéntes se rossz ötlet, pénzed nem soklesz, ds abból is sok tapasztalatott lehet szerezni (bár nem tudom, ez mennyire reális ezekben a covidos időkben). Milyen nyelven/nyelveken beszélsz?

2020. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azért újra, mert egyszer már kihagytam egy évet az érettségi után. Akkor sokan ajánlották, hogy érdemes kihagyni egy évet, átgondolni stb., de nekem az akkor egyáltalán nem vált be. Emiatt kérdés, hogy ezt érdemes lenne-e meglépni újra, hátha.

Dolgozni nem szeretnék elmenni, mert tudom, hogy milyen lehetőségeim lennének munka terén és nem érzem úgy, hogy bármilyen szempontból pozitívan jönnék ki belőle. Anglisztika alapszakos diplomám lesz, vidéken élek egy kis településen és igazából csak gyári munka, bolti eladó és hasonló betanított munkákra lenne esélyem és semmi másra. Az egyetem mellett sem tudtam dolgozni semmit, ami bármi hasznosítható tapasztalatot vagy tudást jelentene. Most is jelentkeztem erre-arra, de őszintén szólva szerintem nulla esély van rá, hogy bekerülök. Dolgoztam diákmunkásként, de csak mezőgazdaságban és önkormányzati hozd ide-vidd oda jellegű munkán. Ehhez képest a külföldi önkénteskedés nekem hasznosabbnak tűnik.

Használható szinten csak angolul beszélek. Van még egy középiskolában kikényszerített német nyelvvizsgám is, illetve az egyetemen kínaiul tanulok és ebből viszont én is szeretnék majd fejlődni.

2020. szept. 3. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Értem. Milyen lehetőségeid lennének külföldre jutni? Milyen tevékenységet tudnál kint elképzelni?


Én még mindig azt mondom, a munkával jobban járnál. Én rengeteg mindenfélét dolgoztam az egyetem mellett (is). Vidéki nagyváros, nem Budapest. Úgy érzem, szinte bárhol megállnám a helyemet, ennek köszönhetően.

2020. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az Európai Szolidaritási Testület programjaira gondoltam, rövid távú ifjúsági projekten már voltam és most akkor a hosszú távú önkéntes lehetőségek közül választanék egy szimpatikusat. Szerintem ez a legkedvezőbb minden szempontból. Rengetegféle projekt szokott lenni, úgyhogy szerintem a konkrétumok közül a legegyszerűbb választani. Vannak elképzeléseim ország és tevékenység (szívesen dolgoznék gyerekekkel vagy hátrányos helyzetű emberekkel vagy hajléktalanokkal, művészeti projektekben vagy korrepetálásban vagy egyébként bármi szociális, kommunikációs területen) szempontjából is, de ezt még úgyis felülírhatják az aktualitások.
2020. szept. 3. 16:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Én a munkát még mindig csak azért nem tartom jó választásnak, mert szerintem azzal nem jutnék előrébb, ha elmennék pl. cipőfelsőrész készítőnek vagy csomagolónak. Ha látnék lehetőséget jobb munkákra, ahol tanulhatok, fejlődhetek és építő jellegű, akkor az nyilván jobb lenne.
2020. szept. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!