Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Először is, az olyan válaszok elkerülése végett, h “neked kell eldönteni” és társai, ezt a kérdést ötletgyűjtés céljából tettem fel.


Nyelvekből tervezem letenni a felsőfokú angol és német nyelvvizsgát, mellé egy középfokú latint. Ezekből ha kell, le is érettségizem. Matematikából, biológiából és informatikából lesz emelt szintű érettségim. Rajzalkalmasságit is igyekszem majd letenni.


Ezenkívül nyitott vagyok a magyar és fizika felsőfokúra, illetve ha kell spanyolból is csinálhatok egy középfokú nyelvvizsgát, de ezeket csak kiegészítésként, ne ez legyen a fő kiindulási alapotok.


Ezek alapján milyen foglalkozás jutott eszetekbe?



2020. jan. 15. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért csinálnál 4 emeltet is?
2020. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy nyitva tartsam a lehetőségeim
2020. jan. 15. 18:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Bár ez már nem fog sokáig működni 😅

Lassan döntés is kell

2020. jan. 15. 18:43
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ezek alapján a nemzetközi kamionvezető foglalkozás jut eszembe.
2020. jan. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt most azért mondod, mert rossz kombinációnak tartod, vagy csak simán kötekedni akarsz?
2020. jan. 15. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

Első vagyok. Jó dolog ez a lehetőségesdi, tényleg le a kalappal. De (bár nem zárom ki hogy lehet hogy nem így lesz) valószínűleg nem fogsz elvégezni 3 teljesen különböző szakot.

Ha a nyelvek érdekelnek, menj tolmácsnak. Oda 2 nyelvvizsga kell.

Ha a reál tárgyak éldekelnek, matek-biosz, elmehetsz valamilyen mérnökire. Biomérnök, élelmiszermérnök.

A magyar szerintem teljesen felesleges, mikor egy csomó reál tárgyat soroltál fel. A fizika a mérnöki tábort erősíti.

2020. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Azért mondom, mert ők beszélnek ennyi nyelven, még ha nem is jól. Végre lenne valaki, aki tud beszélni. Cigányélet, de lóvéban tud jól is mutatni.
2020. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Valóban inkább reálos vagyok, de a nyelvek sem állnak messze tőlem. Igen, a mérnökin én is gondolkodtam, főként az élelmiszer és a környezetvédelmi ami megfogott. Nyelvek kapcsán a germanisztikán és anglisztikán, de főként germanisztikán tudnám elképzelni magam, a továbbszakosodáson pedig még ráér gondolkodni.

Bocsánat, ha kicsit elkalandoztam, köszönöm utolsó a válaszodat!

2020. jan. 15. 21:06
 9/10 A kérdező kommentje:
*utolsó előtti, látom azóta már más is válaszolt
2020. jan. 15. 21:07
 10/10 A kérdező kommentje:
*Most látom, hogy ugyanaz a válaszoló írt. Elnézést ha kicsit szétszórt vagyok.
2020. jan. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!