Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az érettségire többéves kihagyás után?

Figyelt kérdés

7 év kihagyás után elkezdtem az utolsó, 12. osztályt egy esti iskolában. Ehhez szeretnék egy kis segítséget, hogy hogyan álljak neki.


Őszintén megmondom, hogy nem voltam jó tanuló. Lusta voltam, halogattam és nehezen tanultam, a gondolataim ezer felé jártak/járnak egyszerre. Nem emlékszem semmire.

Középiskolában 2-es, 3-as voltam mindenből. Matekból 2x pótvizsgáztam (nem ismételtem évet).

Tudom használni a magyar nyelvet, de a szabályait nem tudnám elmondani. Nem tudok mondatot elemezni, sem verset stb.

Angolból nagyjából megértem a dolgokat (ez a 2. idegen nyelvem), de ha nekem kell írni/megszólalni, akkor bajban vagyok, mert nem tudom használni az igeidőket, nincs nagy szókincsem.

A töri nekem mindig csak egy magolós tantárgy volt, amit pár hét/hónap múlva elfelejtettem, de a magolás sem ment valami jól. Ugyanez a helyzet az irodalommal is.

A matekról inkább nem is mondok semmit, az a legszörnyűbb.

Az ötödik tantárgy földrajz lesz. Ehhez nem tudok hozzászólni, négy évig tanultam, érettségit megnézve csak pár pontot tudnék összekaparni...


Azt szeretném, hogy jól sikerüljön és magabiztos tudásom legyen, illetve amit most megtanulok, azt ne felejtsem el (legalább is ne teljesen), hogy megértsem az összefüggéseket, hogy mi minek a következménye stb. Nem csak bemagolni akarom. Gondolom mindent az alapoktól kéne felépítenem.


Heti 2-3 (mikor hogy) oktatási nap van.

Még nem biztos, de lehet, hogy tudok majd matek tanárhoz járni. Milyen gyakran járjak? Szerintem heti egy kellene, de gyakrabban "érdemes"?

Egy kis előnnyel indulok a tanulásban, mivel nem dolgozom (a vírus miatt), így kb. egész nap ráérek a tanulással foglalkozni.


Hogyan tudnék felkészülni?

Hogyan álljak neki, mivel kezdjem?

Mennyi időt töltsek vele egy nap?

Hogyan osszam be az időmet és a tantárgyakat?


+Milyen jó, megbízható oldalak vannak a tanuláshoz?

+Bármilyen tantárgy egy-egy anyagát érdekesen bemutató videók/filmek is érdekelnének.


2020. szept. 12. 02:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A magyarhoz ajánlanám, hogy keresgélj magadnak irodalmi alapfogalmakat, pl metafora, hasonlat, stb. Ebben egyébként tudok neked segíteni, mert én épp emeltezni készülök magyarból, szóval ha teszel fel nekem kérdéseket, én meg válaszolok azzal legalább picit én is gyakorlok.

Aztán vedd át gyorsan az előző három év tankönyveit is, legalább olvasd át őket, mert szóbelire 40 tétel van magyarból, szóval jó ha nem tételkidolgozàskor hallasz először a dolgokról. Az írásbeli egyébként könnyen összehozható még egy 10 évesnek is, ha tudsz írni-olvasni. És még a helyesírás sem szempont, mert az hiszem maximum nyolc pontot lehet már csak levonni érte.

A matekhoz ajánlok matektanàrt, és minimum heti két napot menj! Plusz matekingen vannak jó leckék, azokból is jegyzetelgess, tanulj.

Idegen nyelvet nem tudom, hogy mit tanulsz, és milyen szinten vagy belőle, de ha angolt tanulsz, akkor a nyelvtanhoz vannak fent jó leckék yt-n, én is azokból tanulok.

Történelemből is vedd át az előző három évi tankönyveket, és jegyzetelj, és az atlaszt is tanulmànyozd át.

A matekot és az idegennyelvet tanuld minden nap, ha tudod, főleg a matekot. Az ötödik tárgyat mi lesz?

2020. szept. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!