Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mérnök informatikus szakra...

Ha mérnök informatikus szakra szeretnék menni, inkább a BME VIK-et vagy inkább a PPKE ITK kart ajánlanátok ?

Figyelt kérdés

Ez a kettő között vacilálok, nem tudnátok esetleg érveket az egyik vagy a másik mellé mondani ?

Nekem egyenlőre a PPKE ITK-nak a tantervével jobban szimpatizálok.



2020. szept. 13. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
BME baja: túl nehéz.
2020. szept. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Szokták úgy is emlegetni a BME rövidítését, hogy "Beszarsz Mire Elvégzed", ami igaz. Pázmányra menj inkább, ott kevesebb szivatás van, hamarabb végzel és a szak létszáma is családiasabb. Nem pedig heringparty, mint a BME-n.
2020. szept. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jegyeid voltak gimiben? Mennyire szeretsz tanulni?
2020. szept. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A BME-nek jobb kapcsolatai vannak a cégekkel, ami jól tud jönni. Nekem van ismerősöm, aki cégnél végezte az önlabot és szakdogát is.

A BME nevesebb, ami sokszor jól jön. Hallottam már helyeken, ahol tapasztalatból csak bizonyos egyetemekről jött hallgatókat interjúztatnak.

A nehézség az szerintem nem negatívum, mármint jobb tudással jössz ki a képzés végén.

Az meg hogy hamarabb végzed el, az tőled függ. A BME-t is el lehet végezni csúszás nélkül.


Én személyszerint a Pázmányt nem szoktam hallani, mint opció. Szerintem náluk még az ÓE is jobb, de ez már szubjektív.

2020. szept. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szidni a BME-t, viszont szerintem jó, csak szívás. Oda járok, csak nem VIK re. Van ismerősöm akinek full ötöse van a VIKEn, de ő olyan is. xD
2020. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Egy hónapnyi itk utáni véleményem:


Az itk-n csak egy fél szopatós tárgy van, az viszont rendesen (anal elmélet, 197 oldal magolás).


Cserébe az összes többin jó oktatók vannak (felkészültek; nem ő-zik végig az órát; adnak hinteket, hogy milyen témaköröket érdemes átnézni zh-ra a kettesért). Kis létszám miatt gyakorlatokon lehet kérdezni, de legtöbbször enélkül is érthető amit mondanak (mondjuk 90%-ban). De igazából ezek a tárgyak kb. gimi nehézségűek.


Cons: nincs official koli (vagy csak papi ajánlásos, ami nálam esélytelen volt), elég sok a zárkózott csoporttársam (~50%)

2020. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A papi ajánlás az csak annyi, hogy oda kell menni egy paphoz és ajánlást kell kérni ?
2020. okt. 2. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!