Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek mi a véleménye az...

Kinek mi a véleménye az alábbi szakokról?

Figyelt kérdés

Mindenképpen Szegedre szeretnék menni egyetemre tehát elsősorban az ott tanuló diákokhoz szólok, de azt is nagyon megköszönöm, ha úgy alapjába véve írsz pár gondolatot, az is sokat segítene.

- pénzügy-számvitel

- turizmus-vendéglátás

- műszaki menedzser (logisztika specializáció), ha jól láttam a tantervben van erre lehetőség az SZTE-n

- kereskedelem és marketing FOSZK- logisztika szakirány

- pénzügy és számvitel FOSZK - vállalkozási szakirány


Mennyire nehéz neked személy szerint? Megbántad-e, ha igen miért? Milyen a mindennapi élet? Mennyire zsúfolt az órarend? stb. stb.

(Kérlek benneteket, hogy ezeket a: jaj ez büfészak meg mehetsz a mekibe dolgozni válaszokat hanyagoljátok)


Köszönöm a válaszokat előre is!!!



2020. szept. 17. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Ezek közül mindenképpen pénzügy számvitel alapképzés.


Második pedig a logisztikai spec.


A többit hanyagold, főleg a turizmust.

2020. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kereskedelem és marketing FOSZK- logisztika szakirányú képzést végeztem el most nyáron. Ha kérdés van, akkor szívesen válaszolok.


Ha újra kezdhetném, akkor műszaki menedzser Bsc-t választanám ezek közül.

2020. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 ha elolvasod a kérdést,akkor igen, volt kérdés amire válaszolhatnál xD
2020. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

#1 Nagyon sokan mondják, hogy a turizmus szaknak semmi értelme. Te miért gondolod ezt? Van esetleg ismerősöd aki azt tanul?

#2 Miért választanád inkább a műszaki menedzsert? Mennyire bántad meg, hogy inkább FOSZK-ra mentél, illetve milyen volt az ottani oktatás? Voltál esetleg szakmai gyakorlaton, ha igen, merre?

2020. szept. 19. 11:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért, mert az mégis csak egy diplomát adó képzés, méghozzá műszaki területen, ami hatalmas előny munkakeresés során. Igaz, hogy nehezebb a műszaki tárgyak miatt, de inkább végig szenvedném magam rajtuk.


Magát a képzést nem bántam meg, nagyon jól összerakott tanterv volt. Az oktatás színvonala jó, de nyilván rajtad áll, hogy mennyire veszed komolyan. Nincs direkt szívatás, de követelmény az sokszor magas, ami szerintem nem hátrány. A tanárok nagy része igazán segítőkész és rendes.


Nekem van már egy Bsc diplomám, csak azért végeztem el, mert érdekel a logisztika.


Szakmai gyakorlat volt, és én az egyetem beszerzési igazgatóságánál dolgoztam beszerzési asszisztensként már a gyakorlat előtt is.


Mindenképp ajánlom, hogy az első félév után keress gyakornoki helyet vagy diákmunkát a szakterületen!

2020. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Én idén kezdtem Szegeden a műszaki menedzser szakot. Így 1 hónap után nem igazán tudok még bő véleményt mondani, de eddig egyenlőre tetszik bár a műszaki tárgyak kicsit nehezek nekem, az órárend kicsit zsúfolt, de nem vészes szerintem.Ha gondolod pár hónap múlva írok bővebb véleményt!

2020. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

#6 Sok sikert!! Illetve, ha nem felejted el majd, akkor nagyon megköszönném, ha írnál esetleg pár sort az első féléves tapasztalataidról.

2020. okt. 7. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen csak a pénzügy és számvitel alapképzésnek van bármi értelme a felsoroltak közül.
2020. nov. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!