Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemváltással kapcsolatban...

Egyetemváltással kapcsolatban mit javasolnátok? Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Most kezdtem meg a harmadik félévemet egy magyar egyetemen, állami ösztöndíjas helyen, de rájöttem, hogy mégsem ezt szeretném a jövőben csinálni, és nem ezen az egyetemen. Viszont nem igazán tudom, hogyan működik az egyetemváltás. Mármint az megvan, hogy a Neptunon keresztül kell leadni a hallgatói jogviszony megszüntetésére vonatkozó kérvényt, illetve azt olvastam, hogy ha nem rögtön az első félév teljesítése előtt lépek ki, akkor minden teljesített félév tandíjának a felét vissza kell fizetnem. Emellett igényeltem némi diákhitelt (a Diákhitel 1-esből, ami bármire felhasználható), ezzel ilyenkor mi lesz? Ugyanúgy 4 év múlva kell csak elkezdenem törleszteni? Vagy átviszem magammal az új egyetememre?

Illetve kacérkodom a külföldi tanulással is (egyelőre csak gondolati szinten létezik ez az ötlet), olyankor hogy működik ez? Az itthoni dolgok mennyiben összeegyeztethetőek a külföldi (mondjuk osztrák) viszonyokkal?

Tudom, hosszú sztorit írtam, és sok a kérdésem, viszont remélem, hogy valaki esetleg össze tudja nekem foglalni a fontos tudnivalókat a procedúrával, meg a kérdéseimmel kapcsolatban. (De persze ha nem, akkor nyilván jobban áttúrom az internetet én magam is - meg egyébként is.)

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 19. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha befejezed a tanulmanyaidat, akkor elsősorban le kell itthon dolgozni,illetve a diakhitrlt is el kell kezdeni törleszteni talan pár hónapon belül. Ha madhol tovabbtanulsz 1 even belül a mostani jogviszonyod megszűnése után akkor nem kell se ledolgozni, fizetni és a diakhitel szerződés is folytatódik. De az előző képzés államilag finanszirozott féléveit nem kapod vissza, az levonodik a lehetséges 12 félévbol. Ha mégis külföldön tanulsz tovabb, akkor nyilvan a hallgatói jogviszony megszűnésére vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. Ha még nem tudod mi is lenne a legjobb megoldás, akkor ne a kiiratkozast, hanem a passzív félévet válaszd, az nem növeli a fizetési kötelezettségedet.
2020. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1: Értem. Tehát ha mondjuk most kiszállok, és majd jövő szeptemberben kezdek egy másik egyetemen (akár belföldön, akár külföldön), akkor még érvényes az, amit mondasz?
2020. szept. 19. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!