Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan tudnék emelt infó...

Honnan tudnék emelt infó érettségis Access feladatokra felkészülni?

Figyelt kérdés

Középszint megy, de az emeltel itt ott gondjaim vannak.

Van valami jó magyar/angol/német nyelvű vidósorozat/weboldal/könyv amiből meg tudnám tanulni azt ami az érettségire kell?

Előző évi érettségiket addig nem szeretném elkezdeni amíg minden 2. feladatnál elakadnék, mert akkor meg kéne néznem a megoldást és abból kevesebbet tanulok, mint abból, ha magamtől jövök rá.

Viszont mivel nem tudom a syntaxokat/módszereket ezért nem tudom a fejemben lévő megoldásokat valósággá alakítani.



2020. szept. 19. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Abban nem teljesen értek egyet, hogy ha megnézed a megoldást, abból semmit sem tanulsz. Azzal, ha megnézed, hogy hogy is kelett volna megoldani a feladatot, tanulhatsz egy új módszert, amit később használhatsz. A kérdésre is válaszolva, youtubeon van jó pár hasznos tutorial. Én Kuli Ferenc- Adatbázis kezelés- sorozatából tanultam ezt azt. Nagyon jól elmagyarázza az alapokat szerintem és megmutatja a fontosabb lekérdezés feltételeket is. A kicsivel már bonyolultabb lekérdezéseket írását pedig jómagam úgy tanultam/próbálom megtanulni, hogy vettem az emelt szintű feladatokat, és ami bonyolultabb azzal miután szenvedtem fél órát, akkor megnéztem youtubeon a megoldását (elég jól el is szokták magyarázni), és azzal is tanultam valami újat.

Én így készültem/készülök.

Egyébként tanár nem segít, hogy emelt szintre tornázd fel magad?

Sok sikert!

2020. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1


Azóta már megcsináltam 18 emelt érettségi feladatot és elég jól mennek.

Úgy sikerült végül a dolgot elsajátítanom, hogy w3school.com-on átnéztem az SQL-t és innen-onnan felszedtem pár trükköt.


Én youtube videók helyett, ha kell megoldást néznem, akkor a hivatalos megoldókulcs megoldását nézem meg és azt értelmezem. Ezt viszont már nem nagyon kell, mert általában mennek a feladatok.


Tanár segít, ha tud, bár a megoldókulcs nekem jobban bevállt.


Sok sikert neked is!

2020. okt. 7. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!