Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az informatikus könyvtáros...

Az informatikus könyvtáros szakon informatikából min van a hangsúly? Miket kell tudni?

Figyelt kérdés
Talán jövőre szeretnék jelentkezni, de nem vagyok valami jó informatikából, így szeretném addig fejleszteni magam.

2020. nov. 1. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Maximum valami egyszerű adatbázisok lesznek, hogy nyomon követhesd a könyveket, leltár, új könyv bevitele stb..

Ez nem IT szak, szerintem nem kell egyáltalán rákészülnöd sem.

2020. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] Ez a tavalyi mintatanterv, ha megnézed gyakorlatilag semmi informatika nincs a szakon. Egy csajszi aki ott végzett mondta egyszer hogy ott úgy értik az informatikát mint az "információ áramlását". Jól gondold meg szerintem hogy biztosan ezt a szakot szeretnéd-e elvégezni.
2020. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már van egy gyógypedagógus alap és mester diplomám, és fejlesztőként dolgozom, viszont mindig is a könyvtárost tartottam a leginkább nekem való munkának.


Amint látod, vonzanak a jól fizető állások :D

2020. nov. 2. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol végzed. Debrecenben a többi egyetemhez képest nagyobb hangsúlyt fektetnek az infóra és matekra (pl. alap programozás, weblapszerkesztés, különféle adatbáziskezelők, matekból pl. deriválás, integrálás, valószínűségszámítás, statisztika és társaik), DE nem kell hozzá előképzettség (érettségi sem infóból). Ha nagyjából elbabrálsz a Worddel és Excellel, a többire ott megtanítanak. :)

Hát meggazdagodni nem fogsz belőle, de egy nagyon szép, nemes hivatás, és sokrétű is. "Könyvtáros" címszó alatt lehetsz raktáros, bibliográfus, feldolgozó, tájékoztató könyvtáros, témafigyelő, netes felületen arculattervező-kapcsolattartó, rendezvényszervező, de szakosodhatsz akár gyerekekre is (akár könyvtárostanár szinten is, de simán csak a gyermekrészleget is viheted), lehetsz biblioterapeuta, vagy ha van még egy diplomád, annak kapcsán lehetsz szakreferens (hiszen léteznek orvosi, műszaki, idegen nyelvi és mindenféle könyvtárak, amik speciális szaktudást igényelnek). Sok sikert, leld örömöd a hivatásban. :)

2020. nov. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Najooo ez tok jol hangzik.

En is ezen a szakon gondolkodom

2020. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jo hogy rátaláltam erre a kérdésre. Nekem is mostmár egyre jobban tetszik ez a szak :)

Kedves kérdező, azóta sikerült jelentkezni?

2022. ápr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beadtam a jelentkezésem, és 100%, hogy fel fognak venni, úgyhogy szeptembertől kezdek az ELTE-n :)
2022. ápr. 6. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Sok sikert hozzá! Megkérdezhetem hogy milyen tantárgyakat választottal a jelentkezéshez? És hány pontot értél el?
2022. ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már nagyon várom :) két emelt szintű érettségim van (magyar, angol), valamint még földrajzból van egy közepem, plusz nyelvvizsgák. Összesen 418 pontot ír a kalkulátor, ami szerintem több, mintha a diplomámat számítanák be, de fene tudja. Múlt évben a könyvtáros szak ponthatára 288 és 330 volt, úgyhogy bár nem szeretek előre inni a medve bőrére, de úgy hiszem, nem lesz gond a bejutással.
2022. ápr. 9. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!