Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell a marosvásárhelyi...

Mi kell a marosvásárhelyi orvosi egyetem katonaorvosi szakára való bejutáshoz?

Figyelt kérdés
Miből kell vizsgázni és mi az anyag, ami kell?

2020. szept. 21. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
AOK kell hozzá nem? ;)
2020. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ott mashogy van, lehet egybol katonaorvosira menni. Ugyanugy biologia vagy kemia felveteli kell, viszont katonaorvosira csak romanul lehet felvetelizni, mivel csak roman nyelven indul.
2020. szept. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2

Igen,azt tudom. A nyelv nem akadály

2020. szept. 22. 06:46
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Romániába könnyebb amúgy az orvosi még román nyelven is. Bejutni is. Sok magyarorszagi lakos is Bukarestbe megy. Ismerősöm is oda ment, mert ide nem vették fel. Aztán itthon csak egy különbözeti vizsgát tett le. Most osztályvezető főorvos. :).
2020. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell választanod két tárgy közül: kémia vagy biológia, amiből vizsgáznod kell. Függetlenül attól, hogy melyik tárgyat választod, 100 tesztkérdéses rácstesztet fogsz kapni. A kérdések “első látásra” típusúak. A katonaorvos képzés csak román nyelven indul. ÁOK és FOK kurzusok indulnak magyar nyelven is. Azonban ez csak “de facto” magyar, ugyanis a kurzusok jó része, pl. a gyakorlat román nyelven folyik. Ha arra az egyetemre szeretnél menni, akkor meg kell ám elég jól tanulni románul.
2020. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit még el felejtettem írni, hogy az a jegy, amit a felvételin szerzel, a bejutási médiád 90%-át teszi ki, a további 10% az érettségi átlagod. Ha kémiából szeretnél felvételizni, el tudom küldeni a felvételi teszteket 3 évre visszamenőleg.
2020. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5

Köszi nagyon szépen a részletes választ!

Erdélyi vagyok, jól tudok románul.

2020. szept. 28. 17:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyelőre úgy néz ki, biológiából fogok felvételizni, de megköszönném, ha elküldenéd a kémia tételeket is 🙂
2020. szept. 28. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!