Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MOGYE-ról magyar orvosira át...

MOGYE-ról magyar orvosira át lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Akár úgy is, hogy rendesen felvételizel, és utána elfogadtatod a tárgyaidat, hogy pl. másodévbe kerülj.

2020. júl. 5. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

miért nem jelentkezel egyből ide?


szerintem te vagy az aki legalább már 80x írt ki MOGYE-s kérdést. Készülj inkább az érettségire, ha nem is a Sote-ra de egy vidéki egyetemre tuti be tudsz kerülni.

2020. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

lOl mi van veled? Ez az első kérdésem ezzel kapcsolatban. Én is láttam kérdéseket a témában (konkrétan ilyet nem, akkor nem kédeztem volna), de azok régebbi kérdések is. Máskülönben meg mit érdekel téged, hogy hány kérdés van a MOGYE-ról? A SOTE-ról lehet 100 is, az nem számít???


Ráadásul úgy írsz megfogadhatatlan tanácsot, hogy nem is tudsz semmit. Képzeld, már 4 éve leérettségiztem, csakhogy akkor nem terveztem ilyen pályára menni, úgyhogy azóta leérettségiztem bioszból és kémiából is, de tavaly nem lett elég pontom. Hogy idén elég lesz-e, azt nem tudom, de mivel a ponthúzás pont abban az időben van, amikor a MOGYE-n a tesztírás, nem tudok várni a ponthúzással és szeretnék egy vésztervet. Mert nagyon orvos szeretnék lenni, de ha idén sem kerülök be, akkor el kell engednem ezt a tervet, mert így is 22 vagyok.

És hidd el, vannak még mások, akik így gondolkodnak, hogy nem akarnak halasztani 1 évet. Ráadásul kb annyira van innen a MOGYE, mint a SOTE, szóval teljesen mindegy lenne, hogy keletre vagy nyugatra mennék (habár SOTE-t nem is jelöltem meg, csak a vidékieket, de ez lényegtelen). Szóval nem értem, miért fáj az neked, ha nem hazai orvosira megy valaki?

Tanács a jövőre: ha nem tudsz hozzászólni érdemben a kérdéshez, akkor tartsd meg magadnak a vélemémyedet, ahelyett, hogy számonkérő stílusban írsz valamit, ami szerinted hű de nagy tanács, közben meg jobban jártál volna, ha csendben maradsz. Utálom az ilyen együgyű embereket, mint amilyen te vagy.

2020. júl. 7. 09:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor előszőr is bocsánat a kissé lekezelő stílusért.


Viszont a részleteket megtudva pacsi mint sorstárs. Én remélem idén el tudom kezdeni és 23 leszek a nyáron. Szerintem ha igazán szeretnéd nem kell elengedned semmit. Pécsen a legalacsonyabb a ponthatár, nem tudom hány pontod van de valószínűleg várható csökkenés mindenhol. Tudom off kérdés de miért számít hogy milyen messze van az egyetem? Ha úgy is ott fogsz élni? Én "csak" 4 órára lakom Pécstől de azt mondta az egyik oda járó ismerősöm hogy ígyse tudok hazajönni hétvégente mert kimerítő meg hát tanulni kell.


Én úgy tudom, hogy átjelentkezni csak fizetősre lehet. Ha jó lesz az átlagod átsorolnak államira. Na most a másodév sem a legkönnyebb. Mi van ha ez tényleg így van és mondjuk csak negyedévre sorolnak át? Akkor az jó pár millióba fog kerülni. Nem konkrétan orvosi, de az egyik ismerősöm váltott egyetemet. És valahogy úgy volt neki hogy volt amit elfogadták volt amit nem...plusz amit elfogadtak azért nem kapott kreditet és helyette csomó mást kellett felvennie helyette hogy pótolja. Emellett, azért az egyetemek is máshogy haladnak. Nézd pl a Sötét ott azt hiszem már első szemeszterben van anatómia, Pécsen másodikban kezdődik. Szóval mérlegelni kell.


Én azt ajánlanám, hogy írj egy levelet annak az egyetemnek a tanulmányi osztályának, ahová át szeretnél majd jelentkezni. Ők tudnak a legpontosabban választ adni mindenre.


Még egyszer bocsi amiért b*nkó voltam

2020. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na erre se számítottam. Semmi baj, én is túllihegtem, csak annyira megörültem, hogy végre jött egy válasz, hogy utána meg csalódtam, hogy semmi érdembeli. De fátylat rá.


Neked hány pontod van és mi van első helyen? Nekem 421 és hát necces. Ha Pécs jönne össze, az írtó necces lenne nekem. Vonattal ilyen 9 óra, mert nincs összeköttetés, amúgy kocsival én is kb. 4 órányira lakok. De akkor tuti nem járnék haza gyakran. Persze ez nem feltétlen baj, megszokni meg lehet.


Az átjelentkezés alatt én az újrafelvételit értettem és úgy kreditelfogadtatás, pont amiatt, hogy sima átjelentkezéssel valószínüleg államira esélyem se lenne. Bár lehet, hogy egyébként is csak másodév után lehet ilyet, mert akkor van sok szigorlat, úgy olvastam.

De azzal nem vagyok tisztában, hogy a magyar orvosik hogy állanak a határon túli orvosi egyetemekhez. Mármint én azt olvastam, hogy ott is azínvonalas az oktatás, csak hát még sem tartom kizártnak, hogy belekötnének a dolgokba.

2020. júl. 7. 10:24
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem 422 pontom van :D pécs a cél, igazából nekem is úgy volt hogy megvolt az alap érettségi, és utánna rá egy évre vizsgáztam biosz- kémiából. a kémiát elrontottam... és kijöttem a vizsgáról, így csúsztam és tavaly amikor 419 pontom lett akkor meg lemaradtam. szóval idén reménykedem... Szerintem a körülmények miatt (lakopogtam) elég sok esély van arra, hogy meglesz. Nem orvosis, de volt olyan ismerősöm aki Keszthelyről járt szegedra, meg olyan is aki Kőszegről jár Szegedre Gyógyszerészetire :D szóval, én ha arról lenne szó hogy bejuthatok pont telibesz_rnám hogy milyen messze van az egyetem :D


amugy 421 pont nem necces szerintem:

1. idén 80-an emberrel kevesebb jelölte meg a kart összességében

2. első helyen ugyan annyian kb. de leglább 10-en kiestek mert nem mentek el vizsgázni (személyesen 4 emberről tudok szóval a 10 lehet hogy még alacsony is)

3. nem hivatalos elemzés szerint a kémia átlagok nagyon alacsonyak lettek idén (50-53 pont), a hivatalos érettségi statisztikákat majd az OH rakja ki nemsokára, érdemes lesz áátböngészni.


A véleményem az, hogy aki nagyon jó tanuló, mármint értsd úgy hogy egy zseni az igy is úgy is jót írt akár 90%-ot is. Közepes tanulók, mármint pl én akinek 4-5-ös érettségijei vannak viszonylag jó emeltjei azoknak sokat számított volna a szóbeli. Tavaly nekem 12 pontot húzott felfele a 2 szóbeli összesen. szóval szerintem lesz egy szakadék. Lesz egy szakadék, lesznek a nagyon jó pontszámok.... lesznek a közepes pontszámúak... és lesz nagyon sok ember akinek olyan 400-410 pontja lesz. Meg ha hozzáveszed azt, hogy sokan izgultak, hogy nem lehet javítani, akkor az egy plusz stressfaktor volt ami miatt sokan elcseszhették, és hiába írt valaki jó közepeket, ha az egyik emeltje gyenge lett pl. csak 50-60% akkor az levitte neki a pontszámításnál az érettségi százalékot. Páran meg ugye az ismétlőre se mentek el. Szóval szerintem azért elég sok tényező van, ami most nekünk pozitív, sajnos másoknak negatív. De ez végülis egy verseny.

2020. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

még indig b_nkó én:


Mi van akkor ha átjelentkezésnél nem vesznek fel? ha újra jelentkezel és nem lesz elég pontod mert pl pont könnyűek az érettségik...


én amugy inkább attól félnék hogy hogy bánnak velem egy romániai egyetemen, a fogorvosom amugy erdélyi és a MOGYE-n tanult... egyszer azt mondta, hogy amikor ő ott tanult egész korrektül bántak velük, de nem tudja azóta milyen a helyzet.

2020. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hoppá, azt hittem, hogy írtam a múltkor, de ezek szerint nem küldte el a telefonom.


Egyetértek azzal, amt írtál. A statisztikákra én is kíváncsi vagyok, de fenntartásokkal érdemes kezelni, hisz vannak októberben érettségizettek is, plusz valaki fizikát választ, nekem arról gőzöm nincs, hogy hogy sikerült, de talán mintha abból jobb átlagok lennének úgy általánosságban. A szóbeli elmaradásának én sem örültem. Az olyan tárgyakból, ahol a jegy harmadát a szóbeli teszi ki, ott elég jelentősen fel tudja tornázni az írásbelit. Mellesleg én kémiában pont a kísérleteket szeretem a legjobban, erre megfosztanak a lehetőségtől :D


Na mindegy, hátha pont most lesz sosem látott csökkenés a pontokban.

2020. júl. 9. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Felvettek téged is ugye?

<3

2020. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még jó 😁 Gondoltad volna, hogy ennyivel több pontunk lesz? :D
2020. júl. 24. 21:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem 🤔


Végül hova is jutottál be?

2020. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!