Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Szeretnék sokkal jobban tanulni. Viszont hiába tanulok egy adott tantárgyra több órát. Egyszerűen következő napra nem marad meg semmi.Tudnátok mondani olyan tanulási tippeket/módszereket amik nektek beváltak?
2020. szept. 22. 20:04
 1/1 anonim válasza:

Fontos, hogy legalább 8 óra alvás meglegyen a két nap között, mert az agynak kell idő, hogy feldolgozza, lecsillapodjon az anyag, ezenkívül az is idő, amíg a rövid távú memóriából a hosszú távúba kerül az információ.

Nekem például az használ tanuláskor, hogy hangosan olvasom az anyagot, nem bemagolom, hanem a saját szavaimat teszem hozzá, ezáltal bennem jobban szokott rögzülni, meg szoktam olyat, hogy miközben hangosan mondom az anyagot, magyarázatot fűzök hozzá, mintha mesélném valakinek (mivel tanító leszek, ez pont kapóra is jön, mert olyan, mintha a gyerekeknek mondanám), és x oldalanként, az anyag összmennyiségétől függően megállok, elmondom az addigi anyagot.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni, sok sikert:)

2020. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!