Hogy gyorsíthatom fel a tanulási módszeremet?

Figyelt kérdés

Sok ideig tartott eleve megtalálni azt, ami nekem a legjobban beválik. Pl. csak olvasással vagy kihúzogatásokkal nem tudok tanulni, akkor maximuk csak rövid távon tudok emlékezni rá. Ami nagyon bevált, az az olvasás-írás. Csak kulcsszavakat írok le, sokszor össze-vissza, de nekem az nagyon sokat segít, úgy nagyon megjegyzem a dolgokat és utána ha ismétlek, csak ránézek, minden beugrik.

A problémám ezzel csak az, hogy szerintem sok ideig tart. Ez eddig még belefért, de később biztosan nem fog, sőt, már most érettségi évben is sokszor túlzásnak éreztem.

Cserébe viszont van egy csomó ilyen jegyzetem, amikből nagyon könnyű ismételnem.


Szerintetek mit változtassak anélkül, hogy elhagynám ezt a módszert?



2019. márc. 9. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szánj rá több időt, olvasd vissza az eddigieket, nézz a témában dokumentum filmet, olvass cikkeket.
2019. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bodnar edit ***** válasza:
53%
mikor a suliban megkaptuk a lebélyegzett lapot, amit nem tudtál kicserélni, csak a levegőbe néztem és olvastam, írtam! Még a többiek dolgoztak, én már kész voltam, és mindig 5-öst kaptam! Aztán az otthonit lefűztem és így csináltam minden tantárgyban! Év végére volt mindenből példányom ami segített negyedikben összeállítani a tételsoraim. Azt tudnod kell, ha tételeket csinálsz, legyen lényegre törő, csak a fontos mondatok legyenek, mivel 10 percen át kellene egyfolytában beszélned szóbelin! Bizonyosan tudod amikor szóbelire mész, mindenből egyszerre felelsz! Addig nem jössz ki amíg le nem felelsz! Tehát legyen nálad a jegyzeteid, hogy végig tudd olvasni mielőtt bemész! Én épp befejeztem,és pont abból húztam amit épp olvastam. Bent ha még így van térképet, szöveggyűjteményt stb. lehet használni amit ott kiraknak egy asztalra. Nézz ennek utána, mert ha így van, erre nincs gondod, évszám, történések, helyek, író nevek, verseik. Jó már most megtanulod mi van a térképed oldalain, tanulmányozd át, nézd meg mit fogsz tudni hasznosítani, érdemes! Tehát olvass, jegyzetelj, írj! Filmek is természetesen hasznos infókat tartalmazhatnak! Ha szeretnél még kérdezni, írj nyugodtan! Sok sikert!
2019. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!