Egyetem vagy OKJ?

Figyelt kérdés
Még bőven van időm eldönteni mi legyek/legyen, (0.-os vagyok gimibe), de már kiskorom óta mindig a jövőmet néztem.Habár lehet ezt a kérdést most csak azért irom mert online oktatás miatt nehezen rázódom vissza az iskolába/tanulásba,de azt érzem pár év múlva sem leszek képes tartani egy egyetemi szintet.Egyre többet gondolkozom hogy kinézek majd egy szakmát(aminek utánanézek hogy érdekel-e valójában)és keresnék ez alapján egy megfelelő OKJ-s tanfolyamot.Szüleimnek még nem beszéltem igazán róla, de tudom azt mondják hogy okos vagyok go egyetemre.Mióta elkezdődött az iskola, szorongok, már nem is tudok figyelni az itthoni tanulásra sem.Eddig megvolt a motivációm általánosban de most egyentalán nincs meg. Bocsi előre is hogy ennyire összeszedetlen lett, Köszi annak aki valami értelmeset próbál hozzáfűzni. (Fiú btw)

2020. szept. 24. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg ez javulni fog, az első gimis évben mindig nehéz a váltás, meg kell szokni az új környezetet és hogy jobban magadra vagy utalva. Én azt tanácsolnám neked, hogy először találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni, és utána keress ehhez megfelelő képzést, legyen az OKJ, egyetem vagy akármi más. De ne ezzel a mentalitással indulj hogy nem akarsz egyetemre menni, ez még bőven megváltozhat.
2020. szept. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Én először okj-t végeztem el és úgy mentem egyetemre szerintem jó döntés hogy először lesz egy szakmád és úgy mész egyetemre mert ezzel is előrébb leszel plusz ha ugyan olyan irányba mész tovább többlet pontott is jelent.
2020. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Én biztosan mindig az egyetemet fogom mondani. OKJ<Egyetem.
2020. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyetem 🎓 jobb fizu, kényelmesebb munka. Persze piacképes szakot kell választani, ami érdekel is :)
2020. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :-)
2020. szept. 25. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy sztem az OKJ is jó lehet, viszont ha okos vagy=egyetem.
2020. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!